کد خبر: 6802 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۱۴ - سه شنبه ۷ خرد ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

آمادگی بهزیستی جهت نوسازی در حوزه مددکاری

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در بیستمین همایش روز مدد‌کار اجتماعی که در سالن اجتماعات باشگاه نفت برگزار شد با اشاره به اینکه جامعه متحول شده و سبک زندگی تغییر کرده است. سال گذشته در سازمان بهزیستی مراحل نوسازی را شروع کردیم و افسوس خوردیم چرا زودتر این کار کلید نخورد.13911223000369_PhotoA

وی تصریح کرد: در حوزه مددکاری و بهزیستی و به طور خاص در مددکاری اجتماعی باید ایده‌های جدیدی را برای کنترل آسیب‌های نوپدید داشته باشیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطر نشان کرد: در سال‌های اخیر و با توجه به رشد جامعه هدف بهزیستی مطالبات مددجویان نیز تغییر کرده است و ما نیز باید برنامه‌هایمان سالانه به روز‌تر و علمی‌تر شود.

هاشمی بیان داشت: سال گذشته در حوزه خدمات اجتماعی اقدامات خوبی از سوی سازمان بهزیستی کلید خورد و اقدام به راه‌اندازی بنیاد‌های پیشگیری از معلولیت‌های ژنتیکی با ظرفیت‌های بخش‌های غیردولتی انجام شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: باید برنامه‌های مدونی را برای سال 1395 و در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و به خصوص آسیب‌های نوپدید برنامه‌ریزی کنیم و این در حالی است که باید به شبکه اجتماعی دقت ویژه‌ای شود.

وی اضافه کرد: بهزیستی به عنوان یکی از متولیان حوزه اجتماعی شرایط خوبی را برای تقویت و گسترش شبکه اجتماعی شروع کرده است و بنا داریم از نقطه صفر مرزی تا شهر تهران خدمات خود را گسترش دهیم.

هاشمی بیان داشت: باید در حوزه مددکاری نیز بازنگری صورت گیرد و با شرایط فعلی بتوانیم خدمات بهتری را به جامعه در حوزه‌های مختلف ارائه کنیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تأکید کرد: سازمان بهزیستی یک سازمان مددکار محور است و با سرلوحه قرار دادن این شعار اقدامات خوبی را در کشور در بخش‌های مختلف انجام داده است.

وی از آمادگی بهزیستی برای نوسازی در حوزه مددکاری خبر داد و گفت: ما این آمادگی را داریم در این حوزه بازنگری کنیم و خدمات را به روز کنیم.

به گزارش فارس، در ابتدای این مراسم مجتبی اعلائی معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اضطراب یکی از مشکلات دوران معاصر است به طوری که عصر امروزه را به عنوان عصر اضطراب نامگذاری کرده‌اند.

وی تصریح کرد: زندگی ماشینی ما را دچار این عارضه کرده است و این عارضه اثرات منفی در سلامت جسمی و روحی دارد.

اعلائی بیان داشت: استرس عوامل مختلفی را برای ما ایجاد می‌کند و باعث ایجاد شدن مشکلاتی در زندگی روزمره افراد می‌شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات