کد خبر: 6844 | تاریخ انتشار: ۰:۰۵:۰۴ - شنبه ۱۱ خرد ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

مشاوره و مددکاری مصداق عینی سرمایه اجتماعی پلیس

فرمانده انتظامی استان ایلام خدمات مشاوران و مددکاران را مصداق عینی سرمایه اجتماعی پلیس در تولید امنیت پایدار دانست.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار “علی دولتی” صبح امروز در جمع مددکاران و کارشناسان مرکز مشاوره آرامش این استان،گفت: اعتمادی که مشاوران در بین خانواده ها بوجود می آورند سرمایه اجتماعی بزرگی برای پلیس است.

وی با اشاره به ارائه خدمات مشاوره ای به بیش از 7 هزار مراجعه کننده در سال 91 گفت: این حجم رسیدگی به پرونده ها و مراجعه این تعداد به مراکز مشاوره و مددکاری نیروی انتظامی نشانه اعتماد مردم به پلیس است .

فرمانده انتظامی استان ایلام با تأکید بر این نکته که فعالیت مددکاران اجتماعی بخش عمده ای از کار انتظامی را حل می کند،گفت: درمان هایی که توسط مرکز مشاوره و مددکاران مستقر در کلانتریها صورت می پذیرد نباید مقطعی باشد بلکه باید با کار کارشناسی ریشه آسیب ها و مسائل شناسایی و راهکار اساسی ارائه شود.images

این مقام مسئول در ادامه به فعالیت خوب کارشناسان مرکز مشاوره استان در سال گذشته و دو ماه ابتدای سال جاری اشاره کرد و گفت: بیش از 70 درصد پرونده های مربوط به اختلافات خانوادگی قبل از ورود به چرخه دادرسی در محاکم قضایی به مصالحه انجامیده است .

سردار “دولتی” تصریح کرد: مددکاران مستقر در کلانتری ها بایستی با اولویت بندی آسیب های اجتماعی و تجزیه و تحلیل آن ها در دو بخش ارائه خدمت به مردم و اطلاع رسانی آسیب های موجود در استان، در جهت تصمیم سازی برای مسئولان ، فعالیت های خود را گسترش دهند .

گفتنی است در ابتدای این برنامه محمد رضا نظری معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلام طی سخنانی گزارشی کامل از وضعیت فعالیت مشاوران و مددکاران مرکز مشاوره و اقدامات صورت گرفته ارائه کرد.

در پایان نیز از مددکاران نمونه مرکز مشاوره استان با اهداء هدایایی تقدیر شد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات