کد خبر: 6900 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۳۷ - چهارشنبه ۲۲ خرد ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

مشاوره می‌تواند گره‌گشای معضلات خانواده‌ها باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، امیر عباس‌زاده بعد از ظهر امروز در جمع نیروهای پلیس اظهار کرد: :پلیس در راستای تحقق و دستیابی به سلامت اجتماعی و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی با بهره‌گیری از مشاوران توانمند به ارائه خدمات مشاوره‌ای رایگان به مردم می‌پردازد.13920303000022_PhotoA

وی، مشاوره را ارزنده‌ترین خدمت اجتماعی پلیس به مردم دانست و گفت: با تجهیز مراکز مشاوره،کیفیت خدمات مشاوره به مردم ارتقاء می‌یابد.

عباس‌زاده تصریح کرد: همه کلانتری‌ها و پاسگاه‌های استان دارای دایره مشاوره خانوادگی بوده و خانواده‌ها می‌توانند به کلانتری محل سکونت مراجعه کرده و از خدمات مددکاری و مشاوره رایگان بهره ببرند.

وی گفت: مراکز مشاوره واقع در کلانتری‌ها برای رسیدگی بیشتر به پرونده‌های خانوادگی، قومی و قبیله‌ای است که مشاور با اقدام به موقع برای حل مشکل و ارائه آن به مراجع قضایی دیگر باعث می‌شود تا حرمت و قداست افراد در حریم‌های خانوادگی و شخصی حفظ شود.

معاون اجتماعی پلیس آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: مراکز مشاوره‌ در موضوعات مختلف فردی، خانوادگی، تحصیلی، ازدواج و شغلی به صورت حضوری و تلفنی و مشاوره فعال و مشاوره گروهی به شهروندان خدمات ارائه می‌کنند.

وی تصریح کرد: حضور شهروندان در مراکز مشاوره ناجا حاکی از افزایش اعتماد مردم به پلیس‏، مشاوران و مددکاران کلانتری‌هاست و کاهش پرونده‌های ارسالی به دادسرا و دادگاه خود موید این مسئله است.

عباس‌زاده خاطرنشان کرد: عدم ارسال پرونده‌های مصالحه به دادسرا و دادگاه علاوه بر جلوگیری از تشدید اختلاف بین مراجعه‌کنندگان، مانع از فروپاشی کانون خانواده‌ها می‌شود.

معاون اجتماعی پلیس آذربایجان‌شرقی گفت: وجود این مراکز باعث می‌شود مردم با خاطر جمع و امنیت خاطر به آنجا مراجعه کرده و مطمئن باشند که از حقوقشان محافظت می‌شود و امنیت اجتماعی آنها را تأمین می‌کند.

مرکز مشاوره آرامش معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی آذربایجان‌شرقی، مستقر در طبقه دوم ساختمان معاونت اجتماعی از ساعت 8 تا 18 آماده ارائه خدمات مشاوره به شهروندان است و شهروندان می‌توانند از طریق شماره تلفن 4188760 نسبت به دریافت نوبت و هماهنگی برای مشاوره اقدام کنند.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات