کد خبر: 7092 | تاریخ انتشار: ۱۳:۳۰:۳۷ - شنبه ۸ تیر ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

روحانیون در لباس مددکاران اجتماعی

برگزاری همایش نقش مبلغان دینی در پیشگیری و درمان اعتیاد؛

عادت معتادان به مواد مخدر همانند رفتار کودکی است که با شی خطرناکی در حال بازی است حال برای اینکه شی را از کودک دور کنیم باید جایگزین مناسبی برای آن پیدا کرد تا کودک دوباره به وسیله خطرناک کشش پیدا نکند.

ایلنا: مدیر موسسهٔ آوای زندگی پاک گفت: در راستای حضور تاثیر گذار گروه‌های تبلیغی در کمپ‌های ترک اعتیاد و به مناسبت هفتهٔ مبارزه با مواد مخدر، همایشی تحت عنوان نقش مبلغان دینی در پیشگیری و درمان اعتیاد در قم برگزار می‌شود. که در این همایش مبلغان داوطلب، ثبت نام کرده و بعد از آموزش‌های اولیه به کمپ‌های ترک اعتیاد اعزام می‌شوند.

رنجبر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: عادت معتادان به مواد مخدر همانند رفتار کودکی است که با شی خطرناکی در حال بازی است حال برای اینکه شی را از کودک دور کنیم باید جایگزین مناسبی برای آن پیدا کرد تا کودک دوباره به وسیله خطرناک کشش پیدا نکند.

وی در ادامه گفت: اعتیاد نیز یک بیماری جسمی و روحی است که بعد از سم زدایی باید جایگزین مناسبی برای آن پیدا کرد تا فرد رها شده دوباره به سمت مواد مخدر مراجعه نکند که در این باره چه جایگزینی بهتر از دین.

وی اضافه کرد: با توجه به حضور تاثیر گذار گروه‌های تبلیغی در کمپ‌های ترک اعتیاد به ذهن مسئولان خطور کرد تا برای گردآوری مبلغان از سراسر کشور، همایشی تحت عنوان نقش مبلغان دینی در پیشگیری و درمان اعتیاد با همکاری دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم، سازمان بهزیستی و موسسه آوای زندگی پاک برگزار کنند.85024

رنجبر در ادامه تصریح کرد: در این همایش که به مناسبت هفتهٔ مبارزه با مواد مخدر برگزار میشود، مبلغان دینی علاقمند ثبت نام کرده و پس از آموزش‌های اولیه برای اعزام به کمپ‌های ترک اعتیاد آماده شوند.

مدیر موسسه آوای زندگی پاک با اشاره به تاثیر مثبت مذهب بر روند درمانی معتادان از برنامه‌های این موسسه در کمپ‌های درمانی خبر داد و افزود: این موسسه به طور مستمر طی دو سال، هر هفته سه شنبه‌ها در برخی کمپ‌های ترک اعتیاد، دعای توسل برگزار می‌کنند که تاثیرات مثبتی را همراه داشته است.

رنجبر در توضیح برنامه‌های دیگر موسسه افزود: جلسات سخنرانی با ادبیات خود معتادان برگزار می‌شود تا این حس به فرد معتاد منتقل شود که فرد روحانی درد معتاد را حس کرده است.

وی اضافه کرد: یکی از کارهای اثر بخش و مهم این موسسه در کمک به درمان معتادان، برپایی اردوهای سه روزه راهیان نور بوده است که سه سال متوالی در منطقه چهارمحال بختیاری بر پا شده و نتایج امیدوار کننده‌ای به ارمغان آورده است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات