کد خبر: 7116 | تاریخ انتشار: ۷:۵۶:۰۳ - دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۲ | ۱ نظر | |

وزیر بهداشت آینده پزشک نباشد

وبلاگ > موسوی چلک، سید حسن – یکی از مهمترین مباحثی که به دفعات در در قوای مختلف کشور به ان پرداخته شده است مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. از ارز دارو گرفته تا اعتبارات سالیانه حوزه درمان و… که حتی منجربه عزل وزیر درسال گذشته نیز شد.images

تمرکز بیشتر وزارت بهداشت،درمان وآموزش پزشکی بر دو بخش درمان و آموزش پزشکی(دانشگاه ها) موجب شده تا کمتر به حوزه اصلی این وزارت که همان بهداشت است پرداخته شود. در واقع می توان گفت که حوزه بهداشت دراین وزارت مظلوم تر واقع شده است. در حالی که بیشترین اهمیت را دارد. اگر دراین حوزه فعاال تر عمل کنیم هزینه های کمتری را در بخش درمان پرداخت خواهیم کرد.

شاید بتوان گفت که اگر وزیر بهداشت آینده از حوزه بهداشت انتخاب شود و از مجموعه متخصین پزشکی انتخاب نشود بتوان امیدوار بود که دردولت یازدهم توجه به حوزه اصلی این وزارت بیشتر شود.

در گذشته نیر چند بار جدایی حوزه آموزش وزارت بهداشت ازاین وزارت مطرح شده بود ولی عملی نشد.

البته این یک پیشنهاد مدیریتی است.امیدوارم که این ایراد به من گرفته نشود که شما مددکار اجتماعی هستید و شما را چه به حوزه پزشکی.

منبع-خبر آنلاین

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: , ,


۱ دیدگاه مطلب براي " وزیر بهداشت آینده پزشک نباشد " ارسال شده است.

  1. bahar گفت:

    استاد عزیز,پزشک و مهندس و دبیر و خلاصه هر فردی با مدرک غیر مددکاری و علوم اجتماعی درباره رشته ما نظر میدهد و قانون تصویب می فرمایند.بعد شما یک پیشنهاد مدیریتی رو بیان فرمودید که خیلی هم به جاست.موفق باشید.

ارسال نظر


آخرین موضوعات