کد خبر: 7252 | تاریخ انتشار: ۰:۰۶:۴۷ - پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۲ | ۱ نظر | |

جامعه معلولان در انتظار مدد مسؤلان

مدیر عامل کانون مدکاران اجتماعی با اشاره به مشکلات جامعه معلولان کشور گفت: علی‌رغم اقدامات انجام شده توسط سازمان‌های مختلف، افراد معلول با دشواری‌های بسیاری در زندگی عادی روبرو هستند.

فرشید مسعودی،مدیر عامل کانون مراکز مددکاری اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به دسته‌بندی انواع معلولیت، اظهار داشت: طبق دسته بندی سازمان بهزیستی، معلولیت‌ها در 4 دسته معلولیت حسی، جسمی-حرکتی، ذهنی و اعصاب و روان قرار می‌گیرند.هر یک از انواع معلولیت‌ها با مشکلات متفاوتی روبروست. به طور مثال معلولان بینایی و جسمی- حرکتی با مشکل تردد در سطح شهر مواجهند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین معضلات این قشر به طور کلی عدم آگاهی جامعه و نحوه برخورد با انواع معلولیت‌هاست که مانع حضور معلولان در جامعه نشود چرا که به طور مثال در صورت عدم ارتباط با ناشنوایان آنها را به حاشیه اجتماع می‌رانیم.13920402164954303740873

مسعودی با اشاره به بیماران ms به عنوان معلولان حرکتی افزود: این بیماران با مشکلات درمانی و حمایتی مواجهند و هزینه‌های درمانی شان تمام سرمایه خانواده و را می‌بلعد.یکی از موارد مهم در مورد این بیماران نقش مددکار اجتماعی است که باید به موازات درمان پزشکی و از مراحل اولیه تشخیص بیماری وارد عمل شده تا در کاهش هزینه‌های مادی و معنوی به بیمار و خانواده کمک کند.

مدیر عامل کانون مراکز مددکاری اجتماعی همچنین در خصوص مشکلات معلولان جسمی-حرکتی گفت: بخشی از این افراد در اثر حادثه به جامعه معلولان می‌پیوندند ومتاسفانه هر ساله به تعداد آنها افزوده می‌شود.نکته مهم اینجاست که این افراد بعد از معلولیت با توجه به شناخت منفی که در اثر بازخوردها از جامعه به دست می‌آورند، زندگی خود را تباه شده دیده و اگر همیاری خانواده و اقدامات کارشناسی مددکاری در مورد آنها صورت نگیرد به تدریج از متن جامعه حذف می‌شوند.

وی در پاسخ به سؤالی درخصوص اقدامات سازمان‌های ذیربط در این حوزه تصریح کرد: هر یک از سازمان‌های مرتبط فعالیت‌های خوبی انجام داده‌اند اما سازمان بهزیستی باید با میانجی‌گری اقدامات نهادهای مختلف را هماهنگ کند تا از پراکنده‌کاری در این مورد جلوگیری شود.

مسعودی خاطر نشان کرد: از 4 نوع فعالیت در حوزه توانبخشی که شامل پزشکی، روانی، اجتماعی و آموزشی است در کشور ما بیشتر به بحث پزشکی پرداخته می شود در صورتی‌که اگر فعالیت‌ها در حوزه آموزش پیگیری شود بسیاری از هزینه‌ها کاهش پیدا می‌کند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ دیدگاه مطلب براي " جامعه معلولان در انتظار مدد مسؤلان " ارسال شده است.

 1. با سلام
  سایت پایگاه خبری و تحلیلی معلولان نیوز.آی آر با تلاش معلولان پرمعلولان پر همت ایران راه اندازی شده است ، در حال حاضر بروز میباشد
  در این سایت هر روز خبرهای جدید(جسمی و حرکتی ، شنوایی ، بینایی و…) در پست گذاشته میشود اما دوستان معلول ما از این مطلع نمی باشند برای اطلاع رسانی به تمام معلولان خواهشمندیم در سایت معلولان نیوز در قسمت حمایت از ما (http://malolannews.ir/We-support ) کد را کپی نمایید به سایت را ویراش کنید سپس به ما اطلاع رسانی کنید.
  لازم به ذکر است که تمام انجمن های معلولان ایران میتوانند گزارش ،خبر و..برای ما ارسال کنند
  خدمات ما :
  ۱-عضویت خبرنامه
  ۲-ارسال پست جدید
  ۳-عضویت خبرنامه پیامکی ( به زودی)
  چند خدمات دیگر در راه میباشد
  قبلا از همکاری شما سپاسگذاری
  سردبیر معلولان نیوز

ارسال نظر


آخرین موضوعات