کد خبر: 7330 | تاریخ انتشار: ۱۰:۵۴:۵۱ - یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

وجود ۱۴۰ هزار زندانی متأهل

مدیر کل اقدامات تأمینی و تربیتی سازمان‌ زندان‌ها با اشاره به وجود ۱۴۰ هزار زندانی متأهل گفت: ۷۰ هزار نفر از این افراد نیازمند کمک‌های مادی هستند.

به گزارش فارس، علی‌اکبری با حضور در جمع خبرنگاران از فعالیت 180 انجمن حمایت از زندانیان در کشور خبر داد و گفت: فرماندار، دادستان، رئیس زندان و معتمدین هر شهر اعضای این انجمن هستند و سازمان زندان‌ها وظیفه هماهنگی این سازمانهای مردم نهاد را در کشور بر عهده دارد.11

وی با اشاره به بودجه 100 میلیارد تومانی مجلس و دولت برای حمایت از خانواده زندانیان گفت: تلاش ما این است تا با این مبلغ حمایت مادی را از خانواده زندانیان داشته باشیم اما برای حمایت معنوی از آنها نیاز به فعالیت بیشتر انجمن‌های حمایت از زندانیان داریم.

علی‌اکبری در ادامه تحصیل، مسکن و بهداشت و درمان را از جمله حمایت‌های مادی برای خانواده زندانیان دانست و گفت: حمایت‌های معنوی باید از طریق مشاوره و مددکاری صورت گیرد.

وی به وجود 230 هزار زندانی در کشور اشاره کرد و گفت: از این تعداد 140 هزار زندانی متأهل هستند که 70 هزار نفر آنها نیاز به حمایت دارند.

مدیر کل اقدامات تأمینی و تربیتی سازمان‌ زندانها با اشاره به وجود 31 مرکز مراقبت بعد از خروج در کشور گفت: وجوه مشخصی با کمک بانکهای عامل در اختیار این مراکز قرار می‌گیرد تا تسهیلاتی از جمله اشتغال را به زندانیان قبل از آزادی پرداخت کند.

وی افزود: در حال حاضر 22 هزار نفر تحت پوشش مراکز مراقبت بعد از خروج هستند که از این تعداد 2.7 درصد مجدداً به زندان بازگشتند که این درصد در فصل‌ها و استانهای مختلف متفاوتند.

علی‌اکبری متوسط جهانی بازگشت مجدد افراد به زندان را 27 درصد دانست و گفت: فرد در صورتی به زندانی ثابت رسیده که پس از طی دوره 2 ساله بعد از آزادی مجدداً به زندان بازنگردد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات