کد خبر: 7358 | تاریخ انتشار: ۲۰:۴۷:۳۷ - پنجشنبه ۳ مرد ۱۳۹۲ | ۱ نظر | |

برگزاری اولین همایش تسهیل‌گری اجتماع محور توسط جهاددانشگاهی خوارزمی

رییس جهاد دانشگاهی واحد خوارزمی از برگزاری همایش «تسهیل‌گری اجتماع محور» با هدف ترویج فرهنگ تسهیل‌گری و قدردانی از مروجین این تفکر در کشور خبر داد.

به گزارش سرویس شهری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدعلی اکبر هاشمی‌راد با اعلام این خبر، گفت: رشد و توسعه سریع شهر‌ها در چند دهه اخیر در کشورهای در حال توسعه و تبدیل برخی شهر‌ها به کلان شهر، باعث شده که ارائه امکانات و خدمات اجتماعی به شهروندان به سرعت شهرهای کوچک انجام نشود.6-4

وی افزود: افزایش فاصله و ایجاد شکاف بین مسئولین شهری و شهروندان یکی از دلایل اصلی بروز اصطکاک در ارائه رفاه و خدمات اجتماعی است، بنابراین برای نیل به اهداف خدمت رسانی به شهروندان، ضروری است که فاصله بین شهروندان کلان شهر‌ها و مسئولین شهری هرچه بیشتر کاهش یافته و ارتباط تنگاتنگی بین این دو شکل گیرد.

رییس جهاد دانشگاهی واحد خوارزمی ایفای نقش تسهیل‌گر را در کاهش شکاف بین مسئولین شهری و شهروندان موثر دانست و گفت: فعالیت تسهیل‌گران در کلان شهر‌ها، یکی از راهکارهای افزایش شناخت مسئولین شهری از مسائل و مشکلات محلات و همچنین شناخت امکانات و پتانسیل‌های موجود در محلات است که با آموزش این افراد می‌توان سرعت و کیفیت این شناخت را افزایش داد.

وی خاطرنشان کرد: دوره‌های آموزشی «تسهیل‌گری اجتماع محور» در قالب تفاهم‌نامه سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران با جهاد دانشگاهی واحد خوارزمی ویژه فراگیرانی که از سوی سازمان رفاه و اداره کارآفرینی شهرداری معرفی شده‌اند، برگزار شد.

رییس جهاد دانشگاهی واحد خوارزمی ادامه داد: این دوره آموزشی از اوایل اسفند ماه سال گذشته آغاز شده است و اواخر مرداد ماه سال جاری به پایان می‌رسد.

هاشمی‌راد خاطر نشان کرد: این دوره‌های آموزشی شامل آموزش «تسهیل‌گری»، «ارتباطات موثر» و «مددکاری اجتماعی» است که براساس تفاهم نامه منعقده، ۴۰۰ نفر از افراد معرفی شده در یک فرآیند آموزشی ۴۰ ساعته در این دوره‌ها شرکت کردند.

وی ادامه داد: همایش «تسهیل‌گری اجتماع محور» به عنوان اختتامیه دوره‌های آموزشی تسهیل‌گری اجتماع محور و با هدف ترویج فرهنگ تسهیل‌گری و قدردانی از مروجین این تفکر در کشور از سوی سازمان همیاری اشتغال شعبه جهاد دانشگاهی واحد خوارزمی و با همکاری معاونت امور اجتماعی، فرهنگی سازمان رفاه خدمات و مشارکت‌های مردمی شهرداری برگزار خواهد شد.

رییس جهاد دانشگاهی واحد خوارزمی در پایان با اشاره به زمان برگزاری این همایش، گفت: این همایش، شنبه پنجم مردادماه از ساعت ۸:۴۵ تا ۱۲:۴۵ در سالن همایش ایوان شمس با حضور سعید نوری نشاط، پایه گذار تفکر تسهیل‌گری در ایران و معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران برگزار خواهد شد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,


۱ دیدگاه مطلب براي " برگزاری اولین همایش تسهیل‌گری اجتماع محور توسط جهاددانشگاهی خوارزمی " ارسال شده است.

  1. bahar :

    سلام.این دوره ها کی برگزار میشه که کسی متوجه نمیشه؟بر چه اساس افراد رو انتخاب می کنند

ارسال نظر


آخرین موضوعات