کد خبر: 7462 | تاریخ انتشار: ۱۳:۵۰:۱۳ - پنجشنبه ۱۷ مرد ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

GCU دانشگاهی که دکتر روحانی درآن تحصیل کرده است

اهمیت تحصیلات دانشگاهی در ایران بسیار بالاست مخصوصا اگر فردی در مقام رییس جمهور قرار بگیردبحث و بررسی هادر مورد تحصیلات دانشگاهی وی بالا می گیرد.glasgow_caledonian_university_campus

دکتر حسن روحانی نیز از این قاعده مستثنی نبود تا اینکه با تبریک این دانشگاه به رییس جمهور منتخب و تایید چند باره مدرک وی جنجال ها فرو نشست.

دانشگاه محل تحصیل دکتر حسن روحانی از معتبر ترین دانشگاههای بریتانیا است و در گلاسکوی اسکاتلند قرار دارد.و حسن روحانی، رییس جمهور منتخب ایران فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد و دکترا در سال(۱۹۹۹) این دانشگاه است.

کالدونین گلاسکو

دانشگاه کلدونین گلاسگو (به انگلیسی: Glasgow Caledonian University)‏ دانشگاهی دولتی در شهر گلاسگوی اسکاتلند در شمال بریتانیا است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۳ در پی ادغام دو موسسه آموزش عالی به نام‌های «پلی‌تکنیک گلاسگو» و «کویینز کالج» بنیان گذارده شد. در حال حاضر بیش از ۱۷هزار دانشجو در مقاطع «کارشناسی» تا «دکترا» در دانشگاه کلدونیان گلاسگو به تحصیل و پژوهش مشغولند.

146800445_cd57d4e118_o
تمرکز این دانشگاه بیشتر بر روی رشته‌های پیراپزشکی، علوم انسانی، حقوق و بازرگانی است. دانشگاه کلدونین گلسگو از نظر تعداد دانشجو سومین دانشگاه بزرگ شهر گلاسگو و از نظر رتبه‌بندی «عمومی» در رده ۶۰ تا ۷۰ رده‌بندی دانشگاه‌های بریتانیا و همچنین جزوه ۴۰۰ دانشگاه‌ برترجهان قرار دارد. این دانشگاه همچنین دارای توافقنامه تبادل دانشجو با دانشگاه‌هایی در استرالیا، اسپانیا، ایالات متحده آمریکا، ایتالیا، فرانسه و کانادا است.

primaryPhoto_normal

پردیس دانشگاه کلدونین گلاسگو در بخش مرکزی شهر گلاسگو قرار دارد. این دانشگاه دارای دو شعبه در شهر لندن و شهر مسقط پایتخت کشور عمان است.
دکترحسن روحانی سیاستمدار ایرانی، مدرک کارشناسی ارشد و دکترای خود را به ترتیب در رشته‌های حقوق عمومی و حقوق اساسی از این دانشگاه دریافت کرده است. پس از انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس یازدهمین دولت ایران، این دانشگاه در صقحه اول وب‌گاه رسمی خود، این پیروزی را به وی تبریک گفت.

وزارت کشور اسکاتلند در سال ۱۹۹۲ با ادغام دو موسسه آموزش عالی گلاسگو پلی‌تکنیک و کویینز کالج گلاسگو موافقت نمود که به تاسیس دانشگاه کلدونین گلاسگو انجامید. این دانشگاه در روز یکم آوریل سال ۱۹۹۳ با ۱۴۰ دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در سطح ۳ دانشکده و ۲۲ دپارتمان رسماً آغاز به کار کرد.

information_items_property_21121
با انجام اصلاحاتی در ساختار آموزشی دانشگاه کلدونیان گلاسگو در سالهای ۲۰۰۲ و ۲۰۰۹، هفت دانشکده زیر در دانشگاه ایجاد شدند؛ این نظام آموزشی تا به امروز پا برجا است:
دانشکده مهندسی و محیط شهری
دانشکده بازرگانی
دانشکده حقوق و علوم اجتماعی
دانشکده بهداشت که شامل دپارتمان‌های پرستاری، مامایی، بهداشت منطقه‌ای، کاردرمانی، فیزیوتراپی، پودیاتری، پرتونگاری و مددکاری اجتماعی است.
دانشکده مهندسی و کامپیوتر
دانشکده علوم زیستی، که دارای سه دپارتمان زیست‌شناسی، تحقیقات پزشکی و روان‌شناسی است.

سایت رسمی:http://www.gcu.ac.uk

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات