کد خبر: 7523 | تاریخ انتشار: ۰:۲۲:۳۷ - دوشنبه ۲۸ مرد ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

زاهدی: جذب هیات علمی خارج از مصوبات، خلاف قانون است

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، درباره اقدام دانشگاه علامه طباطبایی برای جذب یکصد نفر از دانشجویان دکتری، مدیران و کارکنان این دانشگاه به عنوان هیات علمی، گفت: جذب هیات علمی مصوبات خاص خود را دارد و هیچ اقدامی خلاف این مصوبات قابل قبول نیست.

محمد مهدی زاهدی در گفت‌ وگو با خانه ملت، درباره اقدام دانشگاه علامه طباطبایی برای جذب یکصد نفر از دانشجویان دکتری، مدیران و کارکنان این دانشگاه به عنوان هیات علمی، توضیح داد: تبدیل وضعیت کارکنان و کارمندان به هیات علمی مصوبه خاص خود را دارد و امکان اینکه دانشگاه ها خارج از این مصوبه عمل کنند، وجود ندارد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کارکنان و کارمندان برای تبدیل وضعیت به هیات علمی باید در روند قانونی جذب هیات علمی قرار بگیرند و در این صورت هیچ منع قانونی وجود ندارد.index

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: کارکنان دانشگاه اگر دانشجوی دوره دکتری بوده و آزمون جامع خود را پشت سر گذاشته باشند می توانند در روند جذب هیات علمی دانشگاه‌ها قرار بگیرند.

زاهدی در پاسخ به این پرسش که آیا دانشگاه‌ها قادر به بازنشسته کردن اساتید هستند، افزود: بازنشسته کردن اساتید دانشگاه‌ها باید در چارچوب مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین هیات‌های امنای دانشگاه‌ها باشد، در غیر این صورت اقدامی خلاف قانون انجام گرفته است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تجربه در چند سال گذشته نشان داده که بازنشسته کردن اساتید دانشگاه‌ها قانونی بوده و در چارچوب مصوبات انجام گرفته است.

در خبرها آمده است رئیس دانشگاه علامه طباطبائی اقدام به جذب یکصد نفر از دانشجویان دکتری، مدیران و کارکنان این دانشگاه به عنوان هیات علمی کرده، ضمن اینکه این دانشگاه در تعطیلات سال جاری بسیاری از اساتید دانشگاه مذکور را بازنشسته کرده است.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات