کد خبر: 7567 | تاریخ انتشار: ۰:۱۹:۲۸ - شنبه ۲ شهر ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

کارگاه‌های آموزشی مددکاران و مشاوران برگزار می‌شود

 

سرپرست کمیته امداد کشور گفت: مددکاران و مشاوران نیاز به آموزش مستمر دارند که در این رابطه باید برای آنان یک دوره کارگاه‌های آموزشی در سطح شهرستانی و کشوری برگزار شود.light-wooden-background

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، حسین انواری عصر امروز در نشست صمیمی مددکاران و مشاوران خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اظهار کرد: یکی از مهمترین معضلات خانواده مشکلات اقتصادی است که باید با مدیریت صحیح از آثار مخرب آن جلوگیری شود.

وی به اهمیت تأثیر مددکار در ارتباط با رفع فقر در خانواده اشاره کرد و گفت: عمده‌ترین وظیفه مددکار شناسایی نیازهای مادی خانواده زیر پوشش کمیته امداد و ارائه راهکارهایی برای رفع آن است.

انواری ادامه داد: مددکاران و مشاوران نیاز به آموزش مستمر دارند که در این رابطه باید برای آنان یک دوره کارگاه‌های آموزشی در سطح شهرستانی و کشوری برگزار شود.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) به فشردگی فعالیت‌های مددکاران اشاره کرد و افزود: برگزاری اردوهای آموزشی و تفریحی می‌تواند علاوه بر آموزش در بازیابی توان تحلیل‌رفته مددکاران مفید باشد.

انواری مددکاری و مشاوره را یک تکلیف دانست و خاطرنشان کرد: مددکاران و مشاوران این کمیته وظیفه دارند در راستای ایجاد سلامت و توانمندسازی خانواده زیر پوشش خود تلاش کند.

وی یکی از وظایف مددکاران را تغییر خط‌ مشی و تفکر مددجویان برای اصلاح سبک زندگی آنان دانست و گفت: بالا بردن سطح آگاهی و ایجاد اندیشه می‌تواند در اصلاح رفتار آنها تأثیر مثبت بگذارد.

انواری خاطرنشان کرد: تغییر پروژه رفتاری باید تمامی فعالیت‌ها و نگرش‌های مددجو را تحت تأثیر قرار دهد و آن را در برابر آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری‌های جامعه مقاوم کند.

وی همچنین از رونمایی سند مدیریت استراتژیک فقر در چهارمحال و بختیاری خبر داد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات