کد خبر: 7623 | تاریخ انتشار: ۰:۴۶:۵۲ - چهارشنبه ۱۳ شهر ۱۳۹۲ | ۱ نظر | |

حق زندگی را از زندانیان نگیریم

ن با جایگاه حقیقی و حقوقی‌شان آشنا شوند/ حق زندگی را از زندانیان نگیریم
رئیس زندان مرکزی سمنان با تاکید بر اینکه نباید حقی از مددجویان در طول دوران حبس پایمال شود، گفت: تمام مسئولان زندان موظف به آشنا کردن زندانیان با جایگاه حقیقی و حقوقی‌شان هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید هادی نقیبی ظهر سه شنبه در نشست توجیهی کادر زندان مرکزی سمنان بر رعایت دستورالعمل های ابلاغی از سوی واحد حفاظت و اطلاعات اداره کل زندانها در بحث ورود وسایل ممنوعه به زندانها تاکید کرد و افزود: تمام مسئولان واحدهای مختلف زندان موظف به تشریح و آشنا کردن زندانیان با جایگاه حقیقی و حقوقی‌شان هستند تا حقی از مددجویان در طول دوران حبس پایمال نشود.IMG11520217

وی خواستار ارتقای نظام زندانبانی در ابعاد گوناگون شد و خاطرنشان کرد: تمام مسئولان واحدها به ویژه کمیته‌های هفت گانه ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر باید با وحدت رویه و توان مضاعف به اهداف از پیش تعیین شده دست یابند.

رئیس زندان مرکزی سمنان بیشتر دلایل آسیب پذیر بودن افراد را در ضعف اعتقادی و ایمانی و عدم پشتیبانی لازم خانواده ها از فرزندان دانست و خاطرنشان کرد: وجود موادمخدر صنعتی در کشور که اغلب جوان های جامعه را هدف قرار داده است از جمله مبارزات دشمن در قالب جنگ نرم و تهاجم فرهنگی است پس همه ما نیاز به مراقبت داشته و باید با آگاه سازی و اطلاع رسانی درست در بین مردم و خانواده ها، جلوی این گونه آسیبهای اجتماعی را گرفت.

نمی توانیم حق زندگی کردن را از زندانیان بگیریم

نقیبی با تاکید بر اینکه ما نمی توانیم حق زندگی کردن را از زندانیان بگیریم، تصریح کرد: وظیفه ما نگهداری زندانیان به نسبت جرم و مجازات آنان است و در این راستا برنامه های اصلاحی و تربیتی زندان ها برای بازگشت سعادتمندانه زندانیان به جامعه بسیار موثر بوده و امید به زندگی را در آنان تقویت می کند.

وی خواستار پاسخگویی به خانواده مددجویان در کوتاه‌ترین زمان ممکن شد و ادامه داد: واحدهای اجرای احکام و مددکاران و مسئولان طرح تکریم خود را پاسخگوی ارباب رجوع بدانند و در این کار کوتاهی نکنند.

رئیس زندان مرکزی سمنان با اشاره به این نکته که کار زندانبانی از یک نگاه کاری بدلیل ارتباط با ناهنجاری ها، فشارهای روانی و… طاقت فرسا بوده و از نگاه دیگر انجام امورات مددجویان کاری معنوی و خداپسندانه است، خاطرنشان کرد: باید با این دو دیدگاه و وحدت و یکپارچگی همکاران بتوان وظایف را در چارچوب قانونی به نحو مطلوب و رضایت بخش انجام داد که لازمه این کار نظارت مسئولان واحدها بر عملکرد کارکنان ذیربط در خصوص اجرای درست وظایف محوله است.

آزمون تئوری مهارت مددجویان مجتمع حرفه آموزی سمنان برگزار شد

آزمون تئوری مهارت مددجویان مجتمع حرفه آموزی سمنان در رشته‌های آموزش فضای سبز و برق ساختمان با حضور مسئولان و مربیان آموزش فنی وحرفه ای شهرستان سمنان برگزار شد.

۳۵ شرکت کننده کارآموز مجتمع حرفه آموزی سمنان در این رشته‌ها با یکدیگر به رقابت پرداختند و از آنجا که بیکاری و نداشتن شغل برای اشتغال مهمترین عامل جرم و جنایت در مددجویان است، برگزاری دوره‌های آموزشی مهارت مبتنی بر اشتغال برای زندانیان، تلاشی برای کمک به شکوفایی اقتصاد کشور و کاهش آمار جرائم جامعه است.

مددجویان در صورت کسب نمره حد نصاب، می‌توانند ضمن دریافت مدرک معتبر از اداره کل فنی وحرفه ای استان سمنان، از مزایای آن پس از آزادی از زندان برخوردار و به عنوان یک کارگر ماهر مشغول به کار شوند.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:


۱ دیدگاه مطلب براي " حق زندگی را از زندانیان نگیریم " ارسال شده است.

  1. با سلام.
    من دانشجوی مددکاری اجتماعی هستم. از وقتی وارد این رشته شدم به عنوان یک مددکار همیشه این دغدغه را داشتم و دارم. دغدغه ی من این است، چرا وقتی فردی قتل غیر عمد؛مرتکب میشود.یا به دلیل بدهی یا حتی پرداخت مهریه به زندان میرود؟؟؟ مگه در داخل زندان میتواند بدهی های خود را بپردازد؟
    امکان این نیست فرد با وساطت قانونی و از طرف خود دولت در مکانی مشغول به کار شود (با حقوق مشخص)و هر ماه قسط های تعیین شده اش را بپردازد؟؟؟ هم از نیروی جوانی اش استفاده شده هم اسیب روانی او کم شده

ارسال نظر


آخرین موضوعات