کد خبر: 7683 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۴۷ - پنجشنبه ۲۱ شهر ۱۳۹۲ | ۱ نظر | |

فعالیت گشت عفاف و حجاب در پایتخت

 

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین ساجدی نیا روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای چهارمین مرحله اجرای طرح جمع آوری اراذل و اوباش در پایتخت، اظهار داشت: ماموران پلیس پایتخت طی 24 ساعت گذشته توانستند 57 نفر از اراذل و اوباش را که پرونده آنها در پلیس تشکیل و برایشان حکم قضائی صادره شده بود شناسایی و دستگیر کنند.

وی ادامه داد: در جریان دستگیری ها درگیری مسلحانه که بین نیروهای پلیس و اراذل و اوباش رخ داد تعدادی از آنها مجروح و به بیمارستان منتقل شدند.

رئیس پلیس تهران با بیان این که تا زمانی که هنجارشکنان در پایتخت حضور داشته باشند طرح های پلیس ادامه دارد تاکید کرد: مردم از ما توقع دارند بر اساس قولی که به آنها داده ایم با هنجارشکنی برخورد کنیم و ما درصدد برآورده کردن خواسته های همشهریان هستیم.IMG13472457

به گفته وی شرارت این افراد در سطح پایتخت کاهش یافته است به صورتی که در گذشته در هر طرح بیش از 150 نفر دستگیر می شدند که امروز این آمار به 50 نفر کاهش یافته است. بیشتر این اراذل و اوباش در مرکز و شمال پایتخت دست به اقدامات مجرمانه خود می زدند و حتی تعدادی از آنها که در خارج از پایتخت زندگی می کردند و در تهران شرارت انجام می دادند نیز در بیرون از شهر دستگیر شدند.

ساجدی نیا افزود: امیدواریم دستگاه قضائی نیز احکام بازدارنده ای را برای این افراد صادر کند تا این افراد دست از شرارت بردارند.

وی با اعلام اینکه برخی از این افراد اظهار پشیمانی کرده و دیگر دست به شرارت نمی زنند تصریح کرد: این افراد در پلیس شناسنامه دارند و به پایگاه های ما احضار می شوند اما بسیاری از این افراد پس از دستگیری از اقدامات مجرمانه خود پشیمان شده و دست از شرارت بر می دارند. پلیس نظارت کافی را بر روی اراذل دستگیر شده پس از آزادی دارد و امیدواریم مجموعه های مددکاری نیز به کمک این افراد بیایند تا اراذلی که توبه کرده اند به جامعه باز گردند. بیش از 97 درصد دستگیر شدگان طرح های پلیس سابقه دار هستند.

 

فعالیت گشت های عفاف و حجاب در سطح پایتخت

وی از فعالیت گشت های عفاف و حجاب در سطح پایتخت خبر داد و افزود: طرح های امنیت اخلاقی در پایتخت تعطیل نشده است و گشت های عفاف و حجاب نیز در سطح شهر فعال هستند. ما دستگیری در این مورد نداریم و بنای مان بر تذکر است. افرادی نیز که دارای وضعیت حجاب نامناسبی هستند به مراکز پلیس منتقل و پس از صحبت با کارشناسان از مرکز پلیس خارج می شوند. بر اساس آمارها 97 درصد کسانی که در مرکز پلیس راهنمایی شده اند دیگر دستگیر نشدند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,


۱ دیدگاه مطلب براي " فعالیت گشت عفاف و حجاب در پایتخت " ارسال شده است.

  1. مهگل گفت:

    چرابارهاوبارها باکسانی صحبت میکنم میگن باراول ماروگرفتن و باردوم جریمه سنگین شدن .تازه اگه برای باراول هم ارشاد گرفته صحبت نکردن.مثل اینکه سگ وحشی گرفتن برخوردمیکنن و مثل مجرماوقاتلا مثل شروراکه امنیت مردمو ریختن به و رعب وحشت واسه دیگرون درست کردن.مستقیم میبرن وزراء و عکس ازت میگیرن.تمام رخ و نیم رخ و از هیکل و بالاتنه و پایین تنه. بعد یه تعهد ازخودتوخانادت میگیرن.چه صحبتی.اصلااین حرف صحت نداره.البته به بزرگیتون ببخشید. من نمازمیخوندم.معتقدبودم.اماالان ۱ساله نه نماز میخونم.خوردن مشروب دیگه برام گناه نیست و قبحی نداره.ازنظرشماباحجاب نبودم ولی پوشش و روسریم ازم جدانمیشدولی الان اصلافرقی نمیکنه.نکنیم اینکارعاقبتی فرهنگی و اجتماعی درپیش نداره.من که فناشدم ازنظرخودم باجوونای دیگه نکنید.من به خاطر ارشادیک ماه تحت نظر روانپزشک بودم.شکست و خوردشدم.بودونبودم ازنظرخودم دیگه فرقی نداره.به قول مارمولک اینقدربه جوونا فشارنیارم که ازونوره جهنم بزنن بیرون.من که جهنمی ام خودم میدونم ولی بزارید بقیه بهشتی و درون پاکشون بمونه.بای

ارسال نظر


آخرین موضوعات