کد خبر: 769 | تاریخ انتشار: ۱۳:۲۵:۱۵ - جمعه ۱۶ دی ۱۳۹۰ | بدون نظر | |

مددکاری برای بیمارستان‌ها یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است

اولین گردهمایی مددکاران  اجتماعی با حضور مشاور وزیر و دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور، رییس بیمارستان سینا، رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی و جمعی از مددکاران و خیرین سلامت برگزار شد.
دکتر غفارزاده، مدیریت بیمارستان سینا در این گردهمایی با اشاره به نقش پررنگی که مددکاران در بیمارستان‌ها ایفا می‌کنند گفت: بسیاری از بیماران علاوه بر مشکلات جسمانی که با آن مواجه هستند با مشکلات اجتماعی و خانوادگی دست به گریبان بوده که مداخلات مددکاران می‌تواند بار این مشکلات را کاهش داده و در بازتوانی و آماده سازی روانی بیمار جهت بازگشت به اجتماع موثر باشد.
وی افزود: در حال حاضر 5 نفر مددکار در کادر درمانی بیمارستان سینا حضور دارند که مسایل و مشکلات اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی بیماران را شناسایی کرده و در جهعت رفع آن تلاش می‌کنند.
دکتر غفارزاده تصریح کرد: با پیگیری مددکاران اجتماعی 240 میلیون تومان به بیماران کم بضاعت کمک مالی صورت گرفته که از این میزان کمک 85 میلیون تومان نیز از طرف مجمع خیرین سلامت بوده است.
همچنین در ادامه این مراسم مسئول مددکاری بیمارستان سینا با اشاره به این که مددکاران نقش کلیدی را در بیمارستان‌ها ایفا می‌کنند گفت: مددکاران در برقراری ارتباط با بیمار، خانواده، کادر بیمارستان و سایر افرادی که به نحوی با مشکل بیمار مرتبط هستند، فعالیت کرده و مشاوره و راهنمایی‌های مفیدی را به آنها ارائه می‌دهند.
امیر پارسی تصریح کرد: آشنا نمودن بیماران با حقوق فردی و اجتماعی خود از جمله موارد تصادفی، پزشکی قانونی، حوادث حین کار و ایجاد شرایط رفاهی برای همراهان و بیماران شهرستانی از دیگر فعالیت‌های مهم در حوزه مددکاران است.
گفتنی است: در پایان این مراسم از خیرین سلامت و مددکاران تقدیر شد و همچنین فارغ‌التحصیلان رشته مددکاری سوگند نامه خود را قرائت کردند
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات