کد خبر: 7737 | تاریخ انتشار: ۹:۴۳:۲۰ - چهارشنبه ۲۷ شهر ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

نقش مددکاران بر کاهش جمعیت کیفری زندانیان

مدیرکل زندان‌های استان کرمانشاه با تأکید بر لزوم پیگیری و تعیین تکلیف وضعیت قضایی زندانیان، نقش فعالیت‌های مددکاری بر کاهش جمعیت کیفری زندانیان و بازگشت آبرومندانه آنان را در حوزه اصلاح و تربیت بسیار حایز اهمیت دانست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با هدف تبیین اهمیت نقش کلیدی حضور فعال مددکاران در بین زندانیان و تقویت روحیه امید و ایجاد زمینه مناسب برای بازآموزی هنجارهای اجتماعی عملکرد واحد مددکاری زندان مرکزی کرمانشاه با حضور مدیر کل زندان های کرمانشاه مورد ارزیابی قرار گرفت.

اژدر اسدبیگی، مدیرکل زندان‌های استان کرمانشاه در این جلسه، تصریح کرد: مددکاران زندان مرکزی کرمانشاه در یک ماه گذشته نسبت به پیگیری یک هزار و 303 مورد پرونده قضایی، انجام 313 جلسه مشاوره تخصصی قضایی با مددجویان، اخذ رضایت شکات و آزادی30 نفر اقدامات موثری به انجام رسانده‌اند.light-wooden-background

وی افزود: با توجه به نقش اثرگذار ایجاد تعاملات سازنده مددکاران با مراجع قضایی در مرداد ماه سال جاری 342 پرونده مربوط به زندانیان تحت قرار، تعیین تکلیف شد و 190 نفر از زندانیان متقاضی طی ملاقات حضوری با قضات پرونده، مشکلات خود را مطرح کرده‌اند. رسیدگی به پرونده قضایی تعداد 233 نفر از متهمان حوزه های قضایی مختلف با اعزام مددکاران به شهرستان‌های تابعه یکی دیگر از فعایت‌های مددکاری از ابتدای سال تاکنون بوده است. حوزه مددکاری این زندان علاوه بر فعالیت‌های قضایی، اقدامات قابل ملاحظه ای نیز در بخش اشتغال، آموزش، بهداشت و درمان و معرفی مددجویان نیازمند به مراکز حمایتی صورت داده است.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات