کد خبر: 7768 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۳۹ - یکشنبه ۳۱ شهر ۱۳۹۲ | ۳ نظر | |

آیا« گشت ارشاد» در درونی کردن حجاب تاثیر گذار است؟

یکی برنامه های که در طول سالیان بعد از انقلاب به تناوب در کشور اجر می شود برخورد با مظاهر بد حجابی است.این از وظایف نیروی انتظامی است تا با مظاهر فساد و…برخورد کند.اگر اقدام نکند برخی ایراد می گیرندو ناجا را زیر سئوال می برند.اگر اجرا کنند باز هم عده ای مخالف هستند و می گویند تاثیر گذار نیست.

کمی که به عقب تر بر گردیم کمبته انقلاب اسلامی داشتیم که با این مظاهر برخورد می کرد.ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر که به« منکرات» معروف بود.743360

طرح های مختلفی با عناوین متفاوت اما با اهداف یکسان در این زمینه اجر شد.

اما آنچه که امروز در جامعه می بینیم می توانیم بگوییم وضعیت حجاب بهتر نشده است و این نوع برخورد ها نتوانسته تاثیر پایدار در درونی کردن حجاب شود. از افرادبد حجاب که دستگیر می شوند یا اعضاء خانواده شان تعهد کتبی می گیرند، ممکن است جریمه مالی کنند،بازداشت شوند، زندان بروند و ….

در آخرین اظهار نظری که دراین زمینه توسط فرمانده محترم ناجا شده است ایشان اعلام کرده که هنوز رییس جمهور دولت یازدهم نظرش را در این باره نگفته است.قبلا هم آقای دکتر احمدی نژاد نظرش را بطور مستقیم در صدا و سیما اعلام کرده بود که مخالف این نوع برخورد بود ولی باز هم این گشت ها فعال می شدند.

دو. باره چند هفته است که در آعاز فعالیت دولت یازدهم این گشت فعال شده است.در پاساژ ها،محل برگزاری کنسرت ها، نمایشگاه ها، میادین پر تردد و… استقرار می یابند.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:


۳ دیدگاه مطلب براي " آیا« گشت ارشاد» در درونی کردن حجاب تاثیر گذار است؟ " ارسال شده است.

 1. سهند گفت:

  شما
  نظرندی
  اتفاقی
  می
  افتد

 2. مهگل اميري گفت:

  اگه همه ماایرانی هاخودمونو ازیک آب و خاک ببینیم سعی دررفتاربهتر باهم نوع خودمون داریم.همه ماتو داشگاهها درس خوندیم همه تحصیلکرده وباشعورهستیم ودارای شخصیت.پس نباید بارفتاروحرفمون شخصیت دیگران را خورد کنیم.من تحصیلکرده کارمند و شمام تحصیلکرده کارمنددولتی(گشت ارشاد)ولی قبل از اینکه دست به کاری بزنیم اول بایدفکرکنیم.یه مددکاراگه حرف اشتباهی بزنه مسیرزندگی مددجوش عوض میشه. شمام که تو ارشادی یک رفتاروحرف تندوبدون درایتت میتونه به قول آقای چلک یا آقای مغنی باشی یک آدم معصوم رابه یک هنجارشکن تبدیل کنی.کسی که برچسب هنجارشکن و بدحجاب بهش خورده دیگه همه چی واسش عادی میشه. مثل من که ازپارسال که ارشاد بامن برخوردی مثل مجرماوقاتلاروداشت دیگه تا الان نمازنخوندم و ناخنهامولاک زدم و مشروب خوردن هم برام عادی شده.منی که نمازمیخوندمو و مفاتیح راازبحربودم و مسجدمیرفتم و تازه به خاطر حجابم تودبیرستان سرصف بهم کادودادن.نکنیم اینکاراعاقبتی درپیش نداره.برنامه درست داشته باشیم.به قول مارمولک اینقدربه جوونافشارنیاریم که ازاونوره جهنم بزنن بیرون.دوستتون دارم.به هم محبت کنیم و همدیگرودوست داشته باشیم.که زبون نرم و محبت آمیزما را از سوراخش میکشه بیرون.من خیلی روحیه حساس و شکننده ای دارم و به خاطراینکارهم یک ماه تحت نظرروانپزشک بودم.
  نکنیم درست نیست.من که شکستم و خودموفناشده میبینم با بقیه جوونا بامردم خودمون که ازیک آب وخاکیموریشمون ایرانیه.نکنیم.قضاوت باشمادوستان خوبم.بای

 3. G G G گفت:

  سلام به همه کسانی که این مطلب را می خوانند و امیدوارم حتما نظر بدهید، ظاهرا گشت ارشاد برای از بین بردن بی حجابی ها و بازگشت عفت زنان به راه افتاده است اما در اصل به دنبال پوششی سیاه و تیره برای زنان و از بین بردن عفت آنان در خیابان و در مقابل آدم های زیادی است ، اگر واقعا می خواهند کسی بدحجاب نباشد چرا جلوی پسرانی را که نیم متر یقه شان باز است و یا با عرض معذرت و قتی خم می شوند کلی از بدنشان بیرون می افتد را نمی گیرند ؟ مگر رنگ روشن چه عیبی دارد ؟ قبول دارم که بسیاری از خانمها با پوششی بسیار زننده وارد خیابان می شوند اما در مقابل این تعداد ، تعداد آقایان نیز کمتر از خانمها نیست ، چرا جلوی بدحجابی آقایان گرفته نمی شود که شلوارهایی بسیار تنگ با کمری بیش از حد پایین و زشت و یقه ای باز که واقعا حال به هم زن است و آرایشی خیلی بیشتر از خانمها یا مدل هایی از مو که بسیار نامتعارف و زننده است دارند و خیلی بیشتر از اینها. چرا مانتوی سفید برای یک خانم زننده است اما چادر مشکی که در اسلام رنگی مکروه است بسیار باید خوب باشد؟ نظر و عقیده بنده همه ی رنگهایی است که خداوند عالم آفریده و در تمامی گیاهان و همه ی آنچه می بینیم رنگارنگی و زیبایی وجود دارد، من به هیچ عنوان چادر را نمی پسندم و نه مدلها و رنگ موها و آرایش های غلیظ بعضی از خانمها را. یک مانتوی رنگ روشن با قدی متوسط و نه چسبان و تنگ با یک مقنعه یا روسری که مو از جلو و پشت آن نمایان نباشد هم می تواند حجاب باشد ، فقط چادر که حجاب نیست ، چرا که خداوند بزرگ ما که خواهان عدالت بین زن و مرد است و خالق تمام زیبایی های جهان درمورد حجاب اینگونه بیان فرموده اند: گردی صورت و دست ها تا مچ برای زنان . و درمورد مردها هم یقینا چیزی آمده که دیگران به آن اهمیتی نمیدهند. این یعنی حجاب ، هیچ جا اسمی از رنگ مشکی و یا چادری بلند که فقط نوک بینی معلوم باشد نیامده است ، اگر مردم در انتخاب رنگ آزاد باشند به یقین خامهایی که اندامی برجسته دارند خودشان تشخیص خواهند داد که لباسشان باید گشادتر و بلندتر باشد. دین را به اجبار به مردم تحمیل نکنند و به زور دختران را مجبور به عزای همیشگی با رنگ های تیره و افسره نکنند.
  سپاسگزارم از همه ی کسانی که وقت گذاشتند
  خواهش می کنم نظر بدهید

ارسال نظر


آخرین موضوعات