کد خبر: 7848 | تاریخ انتشار: ۰:۰۰:۱۲ - دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۲ | ۱ نظر | |

از این پس دانشکده هنر و خبرنگاری هم مددکار پرورش میدهد !

روز چهارشنبه 10 مهر ماه در بازدیدی که رئیس سازمان بهزیستی کشور از دفتر روزنامه ایران انجام دادند ، مطالبی فرمودند که ظاهراً به قصد بالا بردن مقام خبرنگاران و پیشکسوتان عرصه هنر در امور یاری رسانی بود ولی روی دیگر این سخنان ، سطحی دانستن و غیر تخصصی نشان دادن حرفه مددکاری اجتماعی در ایران بود .

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه خبرنگاران مددکاران افتخاری سازمان بهزیستی هستند، گفت: روزنامه ایران یکی از پرمخاطب ترین و پرتیراژترین روزنامه های ایران است . light-wooden-background

به گزارش خبرنگار شبکه ایران، همایون هاشمی در حاشیه بازدید از روزنامه ایران گفت:بسیاری از پیشکسوتان عرصه هنر از جمله رشیدی ، نصیریان و سایر هنرمندان نیز از مددکاران افتخاری ما هستند و خبرنگاران نیز از جمله مددکاران ما در حوزه رسانه هستند .
وی ضمن اعلام این موضوع که در حال حاضر 250 هزار مددکار غیردولتی داریم، ادامه داد: من معتقدم امید در دولت تدبیر و امید یعنی سازمان بهزیستی و ما باید در اجرایی کردن توصیه های  رئیس جمهور تلاش کنیم چرا که این اقدامات برای کل نظام ضروری است.

 ضمن احترام و علاقه ای که عموم مردم به هنرمندان عزیز و خبرنگاران پرتلاش قائلند ، دگربار سخنانی اینچنین از زبان یکی دیگر از مسئولین بیان می گردد که نشانگر نا آشنا بودن با حرفه مددکاری است تا آنجا که هر یاری رسانی را با مددکاری یکسان می دانند . البته با این تفاوت که اینبار چنین مطالبی از زبان کسی بیرون میاید که خود می بایست یاور مددکاران بوده و در رشد و بلوغ این حرفه گام بردارد . اینگونه اظهار نظراتی نه تنها جامعه تلاشگر مددکاران متخصص را دلسرد می کند بلکه بر اشتباه رایج بکاربردن دو واژه مددکاری و یاری رسانی به جای همدیگر صحه می گذارد .

  شاید وقت آن رسیده باشد که مسئولین و پیشکسوتان حرفه مددکاری چاره ای برای به جای هم بکار بردن و اختلاط دو مفهوم مددکاری و یاری رسانی بیندیشند .

( برگرفته از وبلاگ ” مددکاران دانشگاه علامه ” )

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:


۱ دیدگاه مطلب براي " از این پس دانشکده هنر و خبرنگاری هم مددکار پرورش میدهد ! " ارسال شده است.

  1. جناب هاشمی یک پزشک هستند و طبیعتا بسیار نا آشنا در حوزه اجتماعی !!! اگر چه ریاست سازمان بهزیستی را بعهده دارند و یکی از دردهای ما فعالان حوزه اجتماعی هممین است که غیر متخصصین وقتی در راس کار قرار میگیرند صدماتی را گاها موجب می گردند که جبران آن بسیار هزینه می طلبد. جناب آقای هاشمی ، عنایت فرمایید و شغل و حرفه کاملا تخصصی چون مددکاری اجتماعی را همچون دکترای افتخاری هدیه ندهید. مددکار اجتماعی

ارسال نظر


آخرین موضوعات