کد خبر: 7878 | تاریخ انتشار: ۰:۰۰:۰۹ - چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

حضور مددکار و مشاور اجتماعی در کلانتری‌های سطح یک

به گزارش عرش نیوز؛ سردار دکتر سعید منتظرالمهدی ظهر امروز در حاشیه بازدید از شیرخوارگاه آمنه، با بیان اینکه پیشگیری اجتماعی در تمام امورات ناجا رجحان و جا دارد، گفت: امروزه پلیس هوشمند و فراهوشمند در دستور کار پلیس قرار دارد و رسیدن به پلیس نیازمند توجه به بحث پیشگیری است.

وی افزود: ما معتقدیم معضل اجتماعی و فرهنگی را باید با شیوه‌های اجتماعی و نه انتظامی حل و فصل کنیم که بر این اساس در تمامی استان‌ها و کلانتری‌های سطح یک کشور مددکار و مشاور اجتماعی در قالب مراکز مشاوره ناجا فعالیت می‌کنند که این افراد علاوه بر گذراندن تحصیلات مربوطه آموزش‌های لازم را نیز فرا گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه بیش از 70 درصد از پرونده‌های ارجاع شده به مراکز مشاوره کلانتری‌ها به مصالحه می‌انجامد، گفت: در صورت نیاز به مشاوره بیشتر طرفین اختلاف به مشاوران تخصصی ارجاع داده می‌شود.

وی همچنین از پیش تولید سریالی تحت عنوان سوداگر خبر داد و گفت: این سریال که در حوزه مددکاری و مشاوره تهیه شده است به کارگری آقای هاشمی در هفته آینده کلید می‌خورد که کارکتر اصلی این سریال یک زن مددکار است.

وی همچنین در مورد نقش مددکاری اجتماعی و مشاوره در بحث گشت امداد، اظهارکرد: تعداد دستگیری افرادی که اصرار و پافشاری به هنجارشکنی دارند، بسیار کم است و در ساعات اولیه با حضور مددکار و پخش فیلم‌های ارشادی این افراد ارشاد می‌شوند، به گونه‌ای که بیش از 92 تا 93 درصد آنها تکرار و برگشت به عمل خود را ندارند.n00138563-b

منتظرالمهدی با اشاره به بازدیدش از شیرخوارگاه آمنه که به مناسبت هفته نیروی انتظامی انجام شده است، گفت: البته تعامل پلیس با شیرخوارگاه آمنه و در کلام کلی با سازمان بهزیستی از قبل نیز وجود داشته است و فرماندهی ناجا شخصا عنایت خاصی به این مجموعه داشته و دارند، اما آنچه که بسیار مهم است این است که این مددکاران در قالب رفتارهای پیشگیرانه در سطح اطفال به جامعه کمک می‌کنند که یک قشر آسیب دیده که همین کودکان هستند از آسیب‌های بعدی محفوظ بمانند.

وی که در این دیدارش علاوه بر ارائه کارت‌های خدماتی به پرسنل مجتمع شیرخوارگاه آمنه مبلغ 15 میلیون تومان نیز به این مجموعه اهدا کرد و افزود: از مدیر کل آموزش همگانی نیروی انتظامی درخواست کرده‌ام که نسبت به ارائه آموزش‌های همگانی به این مجتمع اقدام کند.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی همچنین خطاب به مسئولان شیرخوارگاه آمنه، گفت: شما با خداوند معامله کرده‌اید و اجر و پاداش شما نیز محفوظ است و مطمئن باشید شما که دل فرزندان را شاد می‌کنید، خداوند نیز دل‌های شما را شاد و در آرامش و سلامت زندگی می‌کنید.

وی درخواست کرد که زمینه‌های درمان کودکان مجتمع شیرخوارگاه آمنه در بیمارستان ولیعصر (عج) ناجا که در نزدیکی شیرخوارگاه آمنه قرار دارد مورد بررسی قرار گیرد.

ادای حق همسایی ناجا به شیرخوارگاه آمنه

مهشید معقر سرپرست شیرخوارگاه آمنه نیز با بیان اینکه نیروی انتظامی حق همسایگی خود را ادعا کرده است، گفت: در این شیرخوارگاه کودکانی رها شده،‌ بی‌سرپرست و یا بدسرپرست نگه داری می‌شوند که تمامی اقدامات این افراد اعم از پذیرش، ترخیص، فرزندخواندگی و تصمیم گیری در مورد خانواده‌هایشان در حوزه قوه قضائیه است.

سرپرست شیرخوارگاه آمنه با بیان اینکه در این مجتمع کودکان یک ماه تا شش سال نگهداری می‌شوند، گفت: شیرخوار گاه آمنه قدیمی‌ترین شیرخوارگاه کل کشور و بزرگترین شیرخوارگاه خاورمیانه است.

وی در تشریح چگونگی پذیرش کودکان، گفت: با مجوز قوه قضائیه این کودکان یک ماه تا شش سال به این شیرخوارگاه داده می‌شوند و این افراد در بخش اول و مدت زمان محدودی در بخش قرنطینه قرار می‌گیرند تا پس از گذراندن این مدت وارد بخش مربوطه شوند.

وی با بیان اینکه اقدامات نگهداری و تربیتی در مورد بچه‌ها صورت می‌گیرد، گفت: شیرخوارگاه آمنه دارای 210 کودک است که در صورت نیاز به درمان بیشتر برای درمان به بیمارستان‌های تخصصی فرستاده می‌شوند که تنها این افراد مدت سه سال است که تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند و قبل از آن درمانشان هزینه داشت.

وی با بیان اینکه شیرخوارگاه آمنه دارای بخشی تحت عنوان دنیای فرشتگان است، اظهارکرد: در این بخش اقداماتی همچون هنردرمانی، موسیقی درمانی و قصه گویی انجام می‌شود و بچه‌ها با مناسبت‌های گوناگون آشنا می‌شوند.

وی با بیان اینکه 12 کودک در این شیرخوارگاه در مقطع پیش دبستانی تحصیل می‌کنند، گفت: تمام تلاش ما مسئولان شیرخوارگاه این است که بدون دغدغه‌ای نسبت به تربیت این عزیزان اقدام کنیم و بارها به سردار احمدی مقدم گفته‌ام که ناجا حق همسایگی شیرخوارگاه آمنه را ادا کرده است و وی و مجموعه نیروی انتظامی همواره پیگیر احوالات پرسنل و کودکان بوده‌اند.
منبع:ایسنا

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات