کد خبر: 7934 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۲۲ - یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

مددکاران باید از مهارت آموزشی برخوردار شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، ربیع فلاح جلودار امشب در مراسم کلنگ‌زنی ساختمان مرکز معلولان شفیع‌زاده امیرکلا اظهار داشت: حضور ما در چنین مراسمی به معنای اعلام حمایت همه جانبه از مراکز خیریه است.

وی پیشگیری را مقدم بر درمان دانست و افزود: امروزه با پیشرفت علم و دانش در جهان به ویژه در کشور ما این امکان را می‌دهد که با ریشه‌یابی و آگاهی دادن به آحاد جامعه جلوی معلولیت در جامعه گرفته شود.13920620000474_PhotoA

این مسئول اذعان داشت: امروزه خیران در تمام عرصه‌ها پیش قدم بوده و بابل جزو شهرستان‌های پیشرو است ضمن اینکه ارائه تبلیغات و به‌کارگیری رسانه‌ها می‌تواند کمک بزرگی در جذب کمک‌های مردمی باشد.

فلاح وضعیت عمومی شهرستان بابل را در برخورداری از امکانات، نامناسب‌ترین شهر استان برشمرد و افزود: شهرستان بابل نسبت به شهرهای دیگر استان از جمله آمل وضعیت مناسبی نداشته و 20 سال از آمل عقب مانده‌تر است.

وی تصریح کرد: به فرماندار، شهردار و اعضای شورای شهر بابل پیشنهاد می‌کنم با حضور در شهرستان آمل از تجربیات مسئولان این شهر در توسعه شهری استفاده کنند.

فلاح به بازدید از بیمارستان شهید بهشتی بابل اشاره و تصریح کرد: شکستگی تخت‌ها و عدم برخورداری از امکانات مهم‌ترین مشکل مراکز درمانی بابل است اما وجود پرستاران و پزشکان متعهد و توانمند که با کمترین امکانات بهترین خدمات را ارائه می‌دهند جای تقدیر دارد.

استاندار مازندران اذعان داشت: مدیریت درست، به کارگیری ظرفیت‌های خیران، مشارکت مردم و تعامل مسئولان در رفع مشکلات شهرستان بسیار تاثیرگذار است.

فلاح با اشاره به اینکه در مراکز نگهداری معلولان توانمندی معلولان باید تقویت شود، بیان داشت: باید به گونه‌ای عمل کرد که معلولان ما استقلال نسبی پیدا کرده و از عهده کار خود برآیند چرا که این امر سبب می‌شود معلولان قادر به انجام اقدامات بزرگ در دنیا شوند.

وی افزایش مهارت مددکاران را از ضروریات مراکز نگهداری معلولان برشمرد و افزود: باید پذیرفت که مددکاران ما با افراد عادی تفاوت دارند و بر این‌ اساس مددکاران باید از علوم پیشرفته و مهارت آموزشی برخوردار باشند.

فلاح خاطرنشان کرد: باید نشست توسعه همه جانبه شهری در بابل تشکیل شود تا با مدیریت صحیح و راهکارهای مناسب موانع موجود در این شهرستان رفع شود.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات