کد خبر: 795 | تاریخ انتشار: ۱۴:۰۳:۱۸ - جمعه ۱۶ دی ۱۳۹۰ | بدون نظر | |

لزوم مشخص شدن جایگاه مددکاران در نظام سلامت

وزیر بهداشت بر مشخص شدن جایگاه مددکاران اجتماعی در نظام سلامت کشور تاکید کرد.

دکتر مرضیه وحید دستجردی در نخستین سمپوزیوم مددکاری اجتماعی در بلایای طبیعی و حوادث، با اشاره به حادثه ‌خیز بودن ایران گفت: بخش فراوانی از آسیب‌های حوادث و بلایا، آسیب‌های روحی و روانی است و در این زمان مددکاران می‌توانند نقش ویژه خود را ایفا کنند.

وی به گستردگی حیطه فعالیت وزارت بهداشت اشاره کرد و افزود: در حال حاضر حدود 500 مددکار اجتماعی در حوزه وزارت بهداشت فعالند و در ستادهای دانشگاه‌های علوم پزشکی، بیمارستان‌ها و … به ارایه خدمت مشغولند.

دستجردی افزود: عنوان مددکار اجتماعی عنوان بزرگی است و انتظار می‌رود کمبودها و کسری‌ها توسط مددکاران اجتماعی پر شود و مددکاران باید از جنبه‌های مختلف، حمایت‌های جدی را از مراجعان نظام بهداشت و درمان کشور داشته باشند. اما با توجه به تعداد اندک آنها، جای خالی مددکاران در ارایه خدمات بهداشتی – درمانی مشاهده می‌شود.

وی در ادامه به فعالیت حدود 900 بیمارستان در کشور اشاره کرد و افزود: حدود 800 بیمارستان دولتی در کشور فعالند و بیش از 140 هزار تخت بستری درمان در کشور وجود دارد. به این ترتیب لازم است جایگاه مددکاران اجتماعی در نظام سلامت کشور و ساختار و تشکیلات وزارت بهداشت ارزیابی شود.

دستجردی با بیان این که وزارت بهداشت به صورت جدی از مددکاران حمایت می‌کند، گفت: مددکاران و بویژه مددکارانی که در مراکز درمانی فعالند در موقعیتی سخت فعالیت می‌کنند. بنابراین مسوولیت ما آن است که جایگاه مددکاران اجتماعی در نظام سلامت کشور و ساختار تشکیلاتی وزارت بهداشت مشخص شود.سلامت نیوز

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات