کد خبر: 7996 | تاریخ انتشار: ۱۱:۲۶:۲۹ - یکشنبه ۵ آبا ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

اختصاص تسهیلات ویژه برای اقشار آسیب پذیر

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از لزوم تصویب طرحهایی برای اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ،دکتر “عباسی” عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در اولین همایش ملی ” نقش مشارکت اجتماعی روانشناسان و مشاوران در ارتقای سلامت روان جامعه ” در خصوص برنامه ریزی و سیاستگذاری کلان پیشگیری و مشاوره به عنوان خط اول ارتقاء سلامت روان، گفت: سلامت روانی به معنای آرامش و رفاه کامل جسمی، روحی، روانی و معنوی است .IMAGE11382780136373

وی با اشاره به اینکه سلامت موهبتی الهی است، بیان داشت: بایستی بشر از این موهبت استفاده کرده تا به جایگاه خلیفه الهی برسد.

به گفته وی، فرد نیاز به جایگاه اجتماعی دارد و این مستلزم جسم و روانی سالم است .

عباسی خاطر نشان ساخت :اگر کشوری مورد ارزیابی قرار گیرد بر اساس شاخصهای سلامت و بهداشت روان آن را می سنجند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اعلام اینکه عوامل زیادی همچون اقتصاد خانواده، مسائل دینی و مذهبی، محیط ، سواد ، فرهنگو… از زوایای مختلف بر سلامت و جامعه و روان فرد موثر است، گفت: باید آسیب شناسی در این حوزه ها احصاء و بررسی شود .

به گفته وی، اقشار آسیب پذیر جامعه همچون زنان و کودکان بد سرپرست ، سالمندان ، بیماران روانی ، زنان و دختران فراری از خانه و … نیاز به حمایت های ویژه ای در حوزه سلامت اجتماعی دارند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه نباید نگاه درمانی بر نگاه پیشگیرانه و بهداشتی ارجحیت داشته باشد، گفت: بایستی مسائل بهداشتی و پیشگیرانه در اولویت باشد.

عباسی با تاکید بر اینکه زمانی از آمار آسیب های اجتماعی کاسته می شود که در راستای سلامت اجتماعی قدم برداریم، تصریح کرد: این امر مهم میسر نمی شود مگر اینکه همکاری متخصصین ، مشاورین ، مددکاران و بویژه همه افراد جامعه را داشته باشیم .

این فعال عرصه بهداشت و درمان متذکر شد : سازمان بهزیستی دارای ظرفیت های بسیار بالایی است که لازم است از این پتانسیل ها بیشترین بهره برداری را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه باید طرحهایی در منابع بودجه برای اقشار ضعیف و آسیب پذیرتر در نظر بگیریم گفت: باید در این راستا با برنامه و هر چه دلسوزانه تر گام برداریم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان یادآور شد: بیمه همگانی، امتیازات خاص همچون ( در نظر گرفتن تسهیلاتی در خصوص ساخت منزل و امتیازات آب و برق و گاز)… باید در نظر گرفته شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات