کد خبر: 8040 | تاریخ انتشار: ۰:۴۲:۱۲ - چهارشنبه ۱۵ آبا ۱۳۹۲ | ۱ نظر | |

مشکلات حقوقی مانع ازدواج ۳۰۰ هزار بیوه

به گزارش افکارنیوز، علی‌محمد ذوالفقاری در دومین همایش تخصصی معاونت امور حقوقی و مجلس کمیته امداد، اظهار داشت: یکی از رسالت‌های کمیته امداد توانمندسازی افراد تحت پوشش است که این توانمندسازی در حوزه فکری و استفاده از فرصت‌های مددجو برای از بین بردن تهدیدهاست.

وی ادامه داد: ما اذعان داریم، فقیر کسی است که حقوق قانونی خود را نمی‌شناسد و قدرت دفاع از خود را ندارد بنابراین هدف ما توانمندسازی فکری مددجویان است.n00279126-b

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد همچنین به توانمندسازی اجتماعی اشاره کرد و افزود: در این حوزه به مدیریت ازدواج نیاز داریم چرا که در میان افراد تحت پوشش ۳۰۰ هزار زن بیوه در شرایط ازدواج داریم که بسیاری از آنها به دلیل مشکلات حقوقی و قضایی در زندگی قبلی شرایط ازدواج مجدد را ندارند.

وی ادامه داد: کمیته امداد قوه عاقله مددجو و حوزه حمایت باید با همکاری بخش حقوقی سعی در رفع مشکلات حقوقی مددجویان داشته باشد.

ذوالفقاری با اشاره به مددکاران به عنوان سربازان خط مقدم حوزه قوه کمیته امداد گفت: مددکار اولین عضو در زندگی مددجو است و ما در تلاشیم تا مددکاران افرادی تحصیلکرده و با تجربه باشند.

وی با بیان انجام طرح پالایش پرونده‌های موجود در کمیته امداد از شروع طرح غربالگری خبر داد و گفت: در مرحله پالایش کلیه پرونده‌ها بررسی شدند و مرحله بعدی بررسی مشکلات حقوقی و تلاش در جهت رفع آنهاست.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: , , ,


۱ دیدگاه مطلب براي " مشکلات حقوقی مانع ازدواج ۳۰۰ هزار بیوه " ارسال شده است.

  1. سام ارام گفت:

    اگر یک نهاد غیردولتی خیریه از حقوق دانها و وکلا برای آرائه خدمات حقوقی کم هزینه به زنان تحت پوشش کمیته إمداد و سازمان بهزیستی ایجاد شود میتواند میزان احساس امنیت را در بین این گروه افزایش دهد

ارسال نظر


آخرین موضوعات