کد خبر: 8087 | تاریخ انتشار: ۱۴:۱۰:۳۰ - شنبه ۲ آذر ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

دیشب نفس ۷۳۰ خوزستانی گرفت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با اشاره به ادامه مراجعه به بیمارستان‌ها در اثر آلودگی هوا، گفت: شب گذشته حدود ۷۳۰ نفر به بیمارستان‌ها مراجعه کردند که از این تعداد، ۴۵۰ نفر از شهروندان اهوازی هستند.
دیشب نفس ۷۳۰ خوزستانی گرفت
به گزارش افکارنیوز، دکتر سیدمحمد علوی اظهار کرد: مراجعه به بیمارستان به علت بروز مشکلات تنفسی ناشی از آلودگی هوا همچنان ادامه دارد، ولی روند آن نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته، ۷۳۳ نفر به علت مشکلات تنفسی به بیمارستان مراجعه کردند که ۴۵۰ نفر شهروند اهوازی و ۲۸۳ نفر از سایر شهرهای استان بوده‌اند.00

رییس مرکز بهداشت خوزستان عنوان کرد: در بارندگی‌های گذشته (۲۷ و ۲۸ آبان ماه) نیز حدود ۲ هزار نفر و در روز جمعه (۳۰ آبانماه) ۹۸۰ نفر به همین علت به بیمارستان مراجعه کردند.

علوی به خوزستانی‌ها توصیه کرد: در شرایطی که سکون هوا ‌یا وارونگی دما اعلام شود، کودکان و سالمندان از خانه خارج نشوند. افراد در این شرایط از افزایش فعالیت‌های بدنی اجتناب کنند، به خصوص ورزشکاران نباید در این شرایط جوی به فعالیت بدنی بپردازند.

وی افزود: همه افراد سعی کنند در صورتی که خارج از منزل کار ضروری ندارند‌ تا جایی که می‌شود از خانه خارج نشوند و اگر ناچار به خروج از منزل هستند، در ساعات صبح زود یا غروب اقدام به خروج از منزل کنند.

رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: بیماران مبتلا به آسم در مواقع آلودگی هوا به هیچ عنوان مصرف داروهای خود را قطع نکنند. همچنین بیماران قلبی عروقی در این شرایط باید مراقبت‌های لازم را از خود داشته باشند و شهروندان هنگام خروج از منزل حتما از ماسک استفاده کنند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات