کد خبر: 8095 | تاریخ انتشار: ۱۲:۵۵:۰۵ - دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۲ | ۳ نظر | |

حذف رشته مددکاری اجتماعی از کنکور دکتری سال1393

بالاخره در ساعت 18 روز دوم آذر ماه ، دفترچه راهنمای آزمون ورودی مقطع دکتری بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت . بیش از 327 رشته امتحانی در کلیه گروهها برای پذیرش دانشجو اعلام شد ولی متأسفانه هیچ نامی از رشته مددکاری اجتماعی دیده نمی شد . فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد رشته مددکاری تنها می توانند در گرایشهای مختلف جامعه شناسی یا جمعیت شناسی شرکت کنند !10

متأسفانه اینطور بنظر می رسد ، در جامعه ای که هر روز خبر از مشکلات و معضلات اجتماعی نظیر افزایش آمار طلاق ، بیداد اعتیاد ، دختران فراری ، کودک آزاری ، خشونت خانگی و بسیاری مسائل متعدد دیگر شنیده می شود ، به جای افزایش ظرفیت این رشته ، برعکس سعی بر کاهش و نهایتاً حذف رشته مددکاری اجتماعی می گردد . آیا واقعاً اعتقاد تصمیم گیرندگان این است که کشور ما دیگر نیاز به فارغ التحصیلان این رشته ندارد ؟

بی توجهی به این رشته تا آنجا پیش رفته است که حتی اجازه شرکت در رشته های مرتبط مانند مشاوره و روانشناسی نیز برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد رشته مددکاری وجود ندارد و برخلاف آن ، مسیر ادامه تحصیل مددکاران به سمت گرایش های مختلف جامعه شناسی تسهیل گردیده است .

این در حالی است که دانشگاه علامه طباطبایی با بیشترین تعداد ظرفیت دانشجوی دکتری رشته مددکاری در سالهای گذشته سعی در پر کردن خلاء کمبود مددکاران متخصص را داشت ، اکنون با تغییرات ناشی از مدیریت جدید مواجه است .

امید است در فرصتی که باقی است ، مسئولین محترم مجدداً بررسی نموده ، تبعات چنین تصمیم گیری هایی را در چهره آتی بهداشت و سلامت کشور در نظر بگیرند .

منبع-وبلاگ مددکاران علامه

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۳ دیدگاه مطلب براي " حذف رشته مددکاری اجتماعی از کنکور دکتری سال1393 " ارسال شده است.

 1. سعادت گفت:

  با سلام. واقعا برای مددکاری اجتماعی کشور متاسفم. در حالی که هر روز بر مسایل ویژ] حوزه مددکاری کشور افزوده میشود و در زمانی که ما در پیچی تاریخی بسر میبریم به علت بیخردی اساتید و مسئولان دانشگاه علامه این اتفاق افتاد. برای آقایان متاسفم و برای جامعه مددکاری که تا ۱۰۰ سال دیگر باید این اساتید را تحمل کند.
  آخه اساتید محترم توسعه یافته. بسه برید دیگه خونتون و اجازا بدین نسلی دیگه بیان سر کار.
  آقای موحدی لطفا سانسور نکنید
  ممنون

 2. سام ارام گفت:

  توقف یکساله دکتری مددکاری اجتماعی برای افزایش میزان کیفیت دوره است چون گروه مددکاری اجتماعی دانشگاه علامه طباطباعی فقط سه نفر عضو واجد شرایط برای تدریس و راهنمایی رساله های دکتری دارند یک نفر هم باز نشسته جمعا چهار نفر که البته با تمام توان مشغول خدمت هستند و این در حالی است که اکنون ٢۴ نفر دانشجوی دکتری پذیرش شده که هنوز فقط دو نفر رساله را شروع کرده اند ! که تا یک سال دیگر دفاع میکنند
  ٢٢نفر دیگر در مراحل اولیه مشغولند اگر استادان سایر دانشگاه ها کمک کنند حد اقل تا ۵ سال
  دیگر زمان میبرد ، همه استادان واجد شرایط در دانشگاه های خودشان گرفتار کار شبانه روزی هستند و فرصت چند انی برای همکاری ندارند
  تربیت یک دانشجوی دکتری در رشته مددکاری اجتماعی در همه کشور ها برابر سه دانشجوی جامعه شناسی کار علمی و عملی میبرد
  اینشااله گروه مددکاری اجتماعی از همکاری استادان دانشگاه بهزیستی و تهران استفاده کنند و حد اقل تا مهر ٩۴شش نفر دفاع کنند تا کنکور دکترای مددکاری اجتماعی انجام شود .

 3. وب سایت تخصصی مددکاران اجتماعی گفت:

  از توضیحات جناب آقای دکتر سام آرام عضو محترم هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی ممنونیم

ارسال نظر


آخرین موضوعات