کد خبر: 8109 | تاریخ انتشار: ۰:۱۰:۳۷ - پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۲ | ۲ نظر | |

70 درصد مراجعان زنان خیابانی متاهل هستند

متخصص علوم رفتاری با اشاره به این که میان غرایز بشری غریزه جنسی وجه مشترک تمام انسان هاست گفت: تکذیب این این امر دردی را دوا نمی کند و در صورت عدم ساماندهی غرایز جنسی جوانان،آسیب های جدی در انتظار جامعه است.

به گزارش پارسینه به نقل از شفا آنلاین دکتر مجید ابهری ضمن اعلام این مطلب، ازدواج را بهترین و منطقی ترین روش برای کنترل غریزه جنسی دانست و افزود: بهره وری غیر منطقی از این غریزه نه تنها موجب بروز انواع جنایات در هر جامعه می شود بلکه به دنبال آن هنجارها،رفتارهای سالم و منطقی نیزبه شدت دچار آسیب می شوند.

وی ادامه داد: در جامعه ایرانی از آنجا که خودفروشی به دلیل چهارچوب های اخلاقی و معیارهای ارزشی جرم محسوب می شود بنابراین 70درصد از مردان غرایز جنسی خود را با ازدواج و براساس روابط مشروع- منطقی و قانونی به اجرا می رسانند.index

به گفته دکتر ابهری از آنجا که هنوز در جامعه ما مدیریت غریزه جنسی و راه های برخورد منطقی با آن به جوانان اعلام و ارائه نشده،گاهی در اخبارشاهد جنایت و قتل در رابطه با خشونت و تجاوزهای جنسی هستیم که علت اصلی آن ریشه در ضعف مدیریت غریزه جنسی دارد.

وی با بیان این که دولت،نهادهای مربوطه و همچنین خانواده ها باید زمینه ازدواج را برای جوانان فراهم کنند در عین حال گفت: زمانی که یک جوان با مانکن های زنده روبه رو می شود چگونه غرایز جنسی خود را کنترل کند؟

آسیب شناس اجتماعی ازدواج موقت را یکی از روش های کنترل غریزه جنسی در جامعه دانست و تصریح کرد: به دور از نگاه فمینیستی، ازدواج موقت به دلیل شرایط روحی و روانی پاک ،بهترین راهکار است.

وی درعین حال که ازدواج موقت را برای افراد مجرد توصیه کرد نه متأهل ها اظهار کرد: این ازدواج برای جوانان و مردانی که به دلایل منطقی و عقلی مشکلات روابط زناشویی دارند توصیه می شود نه برای مردان متأهلی که هیچ گونه مشکلی در زمینه مسائل زناشویی ندارند.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: متأسفانه از آنجا که 65تا70درصد از مراجعان به زنان خیابانی مردان متأهل هستند با این حال بسیاری از بانوان وحشت دارند که شوهرانشان سمت ازدواج موقت کشیده شوند.

وی ادامه داد:بنابراین برای جلوگیری از کاهش حضور زنان خیابانی،دختران فراری،افزایش فرزندان نامشروع وهمچنین برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های خطرناک نظیر ایدز و هپاتیت نهادهای متولی هرچه زودتر باید برای سامان دهی غریزه جنسی به خصوص برای جوانان تمهیداتی بیاندیشند.

دکتر ابهری هشدار داد: در شرایط حاضر که شبکه های ماهواره ای بدون هیچ گونه سانسوری روابط جنسی را به طور عریان و وحشیانه به تصویر می کشند اگر این مدیریت به دست فراموشی سپرده شود و یا به همایش،سخنرانی،مقاله و جلسه ها واگذار وختم شود باید منتظر آسیب های اجتماعی روز افزون و ناهنجاری های اخلاقی فراوان تری باشیم.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۲ دیدگاه مطلب براي " 70 درصد مراجعان زنان خیابانی متاهل هستند " ارسال شده است.

 1. سام ارام گفت:

  در آرائه آمار ها لازم است که روش شناسی در تحلیل آمار ها را رعایت کنیم و مطلب را دوسویه رها نکنیم .چون مخاطب ما در مسایل عمومی همه مردم هستند .
  ١-امار کل مردان بالای بیست سال و امار کل مراجعین به این موردرا درصد بگیرید کمتر از یک درصد است ! ولی مسله چنان طرح شده است گویا ۶۵ تا٧٠ درصد است
  ٢-مردان بالای بیست سال بیش از ٨٠درصد متاهل هستند در کل کشور
  ٣- از جامعه ای که ٨٠ درصد متاهل هستند یک نمونه یک درصدی به آنجا مراجعه میکنند که ٧٠درصد شان متاهل هستند پس در مراجعه به این گروه اکثریت با مجردین بوده است نه با متاهل ها !
  ۴-در مسایل اجتماعی موارد زیر یک درصد را هیچ جای دنیامشکل نمیدانند و نشر عمومی نمیکنند ، موارد بالای ۵ در صد را هم با رعایت اصول روش شناسی طرح میکنند

 2. شاعر گفت:

  آمارهای دکتر ابهری را نمی دونم از کجا نشأت گرفته ولی انصافا این جمله که “هشتااااد درصد مردان بالای ۲۰ سال در کشور متأهل هستند” رو از کجا آوردید. تا اونجایی که به عقل مرکز آمار ایران و سازمان ثبت احوال می رسه “بیش از ۳۲ درصد مردان و ۲۳.۶ درصد زنان هیچگاه در زندگیشان همسری نداشتند”. حالا ما ارفاق کنیم و بگیم اولا همه این ۶۸ درصد باقی مانده مردان هیچکدومشون طلاق نگرفتند یا بیوه نشدند بازم با توجه به میانگین سنی ۲۶ سال ازدواج هرچی حساب می کنم می بینم ۸۰ درصد نمیشه. لطف می کنید منبعتون رو بگید تا ما هم بریم ببینیم.
  اگه این که شما می گید درست باشه و فقط ۲۰ درصد افراد بالا ۲۰ سال مجرد مونده باشن که دیگه مجرد بودن ایرانی ها هم مشکل به حساب نمی آد پس چرا هی آمار می دن یازده میلیون مجرد داریم و آی ازدواج ریشه کن شده و های چرا جوانان ازدواج نمیکنند و از این حرفها! اون ۲۰ درصد هم که تا ۲۶ سال یا بعدش ازدواج می کنند. چند وقت پیش هم یکی از استادای تاپ مددکاری همیجوری بی منبع فریاد زد که ۷۰ و نمی دونم چقدر درصد زن و شوهرها ۲۰ دقیقه هم با هم حرف نمی زنن…! آخه از کجا یه همچی آمارایی رو می آرین. به خدا ما هم دوست داریم بدونیم. لااقل اگه این آمارا درست باشه که باید مراکز آمارگیری و تحقیقاتی کشور رو کلا جمع کرد.
  با این نتیجه گیریها و آمارها اساتید علوم انسانی می شه نتیجه گرفت که ملت و دولت کلا بی خود نگران اند. همه چی کاملا روبراهه . لااقل اگر بسیج و پلیس آمار می دن میرن یه عده روسپی رو دستگیر می کنن استنطاق می کنن اونوقت می گن مطابق اعتراف دستگیر شدگان تعداد و آمار اینقدره. شما چجوری این ۷۰ تا ۸۰ تا ولتون کنن و ۹۰ تا ۱۰۰ تا رو می آین می گید. آمار یه علمه نه همیجوری تفریح بعد از غذا.

ارسال نظر


آخرین موضوعات