کد خبر: 8194 | تاریخ انتشار: ۲۱:۵۲:۴۵ - چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

تصویب قانونی شدن ماریجوانا در اروگوئه

وبسایت تخصصی مددکاران اجتماعی– اروگوئه با لایحه ای که در مجلس این کشور پس از مدتها بحث و بررسی تصویب شد، اولین کشور در جهان است که تولید، فروش و مصرف ماریجوانا را قانونی دانسته است.
به گزارش سی ان ان، جوزه موجیکا رئیس جمهور اروگوئه، روز سه شنبه 10 دسامبر این مصوبه را به صورت رسمی ابلاغ نمود. در امریکای جنوبی، مصرف تفریحی مواد مخدر نیز غیرقانونی است اما سختگیری چندانی در برخورد با آن صورت نمی گیرد و سیاست تحمل در پیش گرفته می شود.
مدافعان این طرح معتقدند سیاست ممنوعیت و مجازات در مورد مواد مخدر جواب نداده و شکست خورده است. این گروه معتقدند که ماریجوانا می تواند خواص دارویی و درمانی نیز داشته باشد و با قانونی کردن آن هم امکان کنترل فراهم می شود و هم هزینه های فراوانی که از قبل قاچاق مواد مخدر به مردم و کشور وارد می شود به حداقل خواهد رسید. در عوض منتقدان به شدت انتقاد می کنند که تصویب این قانون می تواند عوارض خطرناکی در پی داشته باشد و اعتیاد به مواد مخدر را به شدت افزایش دهد.01
مطابق این قانون، هر نفر تا 6 قطعه گیاه ماریجوانا و تا 480 گرم از آن را برای مصرف شخصی خود می تواند همراه داشته باشد. این اعداد برای گروه ها و موسسات دارای مجوز در این حوزه چندبرابر خواهد بود.
تصویب کنندگان این قانون همچنین بر ضرورت اتخاذ سیاستهای پیشگیری از مصرف مواد و ارتقاء سطح آگاهی عمومی در قبال این موضوع تأکید ویژه نموده اند.
ترجمه-یزدانی

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات