کد خبر: 8225 | تاریخ انتشار: ۱۰:۳۶:۲۴ - شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

قانون جدید برای والدین متخلف

سازمان سراسری حمایت از زنان، تشدید این قانون را به نفع زنانی که برای حفاظت از فرزندان خود به خانه های امن پناه می برند، نمی داند.
قانون جدید برای والدین متخلف

به گزارش پارس به نقل از جام نیوز، دولت قصد دارد قانون مربوط به پنهان نگه داشتن فرزند توسط یکی از والدین از والدین دیگر را تشدید کرده و مجازاتی برای آن تعیین کند.

سازمان سراسری حمایت از زنان تشدید این قانون را به نفع زنانی که برای حفاظت از فرزندان خود به خانه های امن پناه می برند، نمی داند.

این سازمان معتقد است که این قانون مشکل ساز است و از آن ممکن است علیه زنانی که نیاز به پناه دارند استفاده شود. در حال حاضر جداساختن یک فرزند از سرپرست قانونی او جرم محسوب می شود ولی دولت قصد دارد این قانون و مجازات مربوط به آن را تشدید کند.000

گفتنی است در سوئد بخش بزرگی از اقتدار خانواده سنتی به دولت انتقال پیدا کرده است.سوئد اولین کشوری بود که قوانین منع خشونت والدین با فرزندان را تصویب کرد و مددکاران اجتماعی می‌توانستند در آن‌جا بچه‌ها را آسان‌تر از هر کشور دیگری از والدین بگیرند.

اندازه گیری نرخ شکست خانواده در سوئد چندان آسان نیست اما تعدادی از شاخص‌های آماری مانند انحطاط ازدواج، افزایش فروپاشی خانواده‌ها و رشد ساختارهایی غیر از خانوده حاکی از تغییرات واقعی نهاد خانواده هستند که عموماً با تضعیف آن به عنوان یک نهاد اجتماعی رابطه دارند.

بنابراین خانوده در سوئد بیش از هر کشور صنعتی دیگری انحطاط یافته است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات