کد خبر: 8430 | تاریخ انتشار: ۱۰:۵۶:۳۹ - دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

شرق آفریقا(کامپالا) و روز جهانی مددکاری اجتماعی

مختصری از شهر کامپالا

کامپالا پایتخت و بزرگترین شهر کشور اوگانداست که با بیش از یک و نیم میلیون نفر جمعیت در جنوب این کشور در کنار دریاچه ویکتوریا واقع شده است.این شهر دارای جغرافیای تپه ایست و در نواحی جنوبی دارای سواحل و جزایر 250px-KampalaSkylineزیبای دریاچه ویکتوریاست. آثار تاریخی و معماری فراوانی در نقاط گوناگون این شهر میتوان یافت و دارای جاذبه ها و دیدنی های گوناگونی برای گردشگران است. از این جمله میتوان به زیارتگاه “ناموگونگو”، معبد بهائیان کامپالا از بزرگترین مراکز بهائیت در افریقا، موزه ملی اوگاندا و مراکز ارائه آثار هنری و رقصها و آداب رسوم قبایل گوناگون اوگاندا، اشاره نمود. بناهای کاسوبوتی، از آثار بجای مانده از شاهان بوگاندا که در قرن نوزدم بنا شده اند، از آثار تاریخی برجسته این شهر 800px-Kampala_suburbمحسوب شده که در شمار آثار جهانی یونسکو قرار دارند. با اینحال تعداد زیادی از بناها و آثار تاریخی این شهر در جنگ اوگاندا و تانزانیا در چهار دهه پیش از میان رفته است.آب و هوای کامپالا در فصولی از سال تا حدی گرم است و گاها” تا 35 درجه سانتیگراد میرسد. ژانویه گرم ترین ماه سال و مارچ و آوریل پربارانترین ماههای این ناحیه اند.

 

 

شرق آفریقا و مددکاری اجتماعی

پتانسیلها و استعدادهای حرفه مددکاری اجتماعی و گرایشهای فوق العاده به آن در شرق آفریقا بصورت فزاینده ای ناشناخته مانده است! کمک های ارزشمند آموزش حرفه ای مددکاران اجتماعی نسبت به کاهش فقر و ساز و کارهای مربوط به آن به منظور ارتقاء توسعه اجتماعی ، عدالت اجتماعی و انسانی کردن این جهان است، که اغلب به ندرت توسط جامعه بزرگتر رویت و درک می گردد.

01_bigsocialwork2014-Book
به مناسبت هفته جهانی مددکاری اجتماعی جشن بزرگی بصورت راهپیمایی در روز یکشنبه16مارس 2014   از ساعت 10 صبح در خیابان های کامپالا از میدان شهر کامپالا  به سمت هتل AFRICANA – محل برگزاری کنفرانس برگزار خواهد شد.و همچنین مراسم رسمی کنفرانس مربوط به روز جهانی مددکاری اجتماعی از ساعت 12 ظهر در محل برگزاری کنفرانس آغاز خواهد شد.

منبعsocialwork2014

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات