کد خبر: 8457 | تاریخ انتشار: ۰:۰۰:۱۳ - پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

مددکاران نقش مهمی در مختومه شدن پرونده‌ها دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، سردار علی دولتی ظهر امروز در کارگاه آموزشی یک روزه کارشناسان مرکز مشاوره و مددکاران اجتماعی کلانتری‌های استان ایلام اظهار داشت: طی دو سال گذشته 2 هزار و 500 نفر از خدمات مرکز مشاوره و مددکاری نیروی انتظامی استان ایلام بهره‌مند شده‌اند.

وی ادامه داد: در مجموع در دو سال گذشته 17 هزار پرونده اختلاف خانوادگی در کلانتری‌های استان تشکیل شده است.

این فرمانده انتظامی اضافه کرد: با تلاش مددکاران و مشاوران شاغل در نیروی انتظامی ایلام 71 درصد این پرونده‌ها مختومه شده و به صلح و سازش انجامیده است.

فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: مختومه شدن این تعداد پرونده کاهش بار قضایی را در محاکم قضایی استان به دنبال داشته است.13911215000701_PhotoA

این مسئول انتظامی مددکاری اجتماعی را شغلی بسیار حساس خواند و اضافه کرد: توجه به امر مشاوره و مددکاری باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی شده و اثرات بسیار زیادی در پیشگیری از وقوع جرم خواهد داشت.

وی با تاکید بر رازداری مددکاران اجتماعی و کارشناسان مرکز مشاوره گفت: کار مددکاران نوعی اعتماد سازی برای پلیس است و خانواده‌ها با اعتمادی که توسط این مددکاران برایشان ایجاد می‌شود به کار پلیس اعتماد پیدا می‌کنند.

دولتی با اشاره به تقویت کار مددکاران اجتماعی از برگزاری چهار کارگاه آموزشی ویژه کارشناسان مرکز مشاوره و مددکاران کلانتری‌ها در سال جاری خبر داد و گفت: طی همین مدت این مددکاران در 9 کارگاه آموزشی برون سازمانی نیز شرکت فعال داشته‌اند.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: , ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات