کد خبر: 8485 | تاریخ انتشار: ۹:۱۲:۲۷ - دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

مردی که ادعا می‌کند مسیح(ع) است +تصاویر

اینری زمانی به مسیح بودن خود پی برد که در سال 1979 میلادی در سانتیاگو درشیلی اعتکاف مذهبی کرده بود. او در این دوره پرهیز از خوشی های زندگی، در سر خود صداهایی شنید که به او می گفت: «من پدر تو هستم؛ خدای ابراهیم، اسحاق و یعقوب».

او با همین ادعا هزاران پیرو در سراسر جهان دارد. کلیسای شخصی او Soust در زمین سرسبز و خرمی در برزیلیا واقع شده است. بیشتر پیروان این مرد را زنان تشکیل می دهند و بیشتر آنها در کلیسا زندگی می کنند. آنها یونیفورم های عجیبی به تن دارند: لباس بلند و گشاد آبی رنگ به همراه مچ‌بندی به شکل طناب. برخی از آنها ده ها سال است پیرو کریستو هستند. پیرترین پیرو کریستو زنی 86 ساله است و جوان ترین آنها دختری 24 ساله است که از دو سالگی کریستو را ملاقات کرده است.01

کریستو و پیروانش در حیاط کلیسا میوه هایی همچون موز، آووکادو و انبه پرورش می دهند. آنها زمین سبزیجات نیز دارند. این مسیح قلابی هر روز یکشنبه ها برای پیروانش سخنرانی می کند. او با اینکه ادعای مسیح بودن دارد اما عقایدش غیرمعمول و ارتدکس (غیر معمول و ناصحیح) نیستند. او در زمینه نظام سرمایه داری، سقط جنین و حتی کریسمس دیدگاه هایی دارد که باعث دردسر او شده اند. او یک بار توسط پلیس دستگیر شده و از کشورهایی همچون آمریکا، انگلیس و ونزوئلا بیرون شده شده است.

خیلی عجیب است که کریستو به کریسمس اعتقادی ندارد و آن را جشن نمی گیرد. او این روز را «روز تحقیر فقیر توسط غنی می داند. روزی که فرزندان ثروتمندان هدایای گران قیمت خود را به کودکان فقیری که فقط یک تکه نان دارند نشان می دهند.»

او همچنین مسیحی های برخی فرقه های پروتستان را قبول ندارد و ادعا می کند آنها فقط دنبال پول هستند.02

کریستو به هیچ عنوان قبول ندارد دچار بیماری روحی یا روانی است. او این حرف ها را تهمت می داند و در پاسخ می گوید: «شاید دیوانه باشم اما احمق نیستم. دیوانگی با جنون و از دست دادن مشاعر خیلی فرق دارد. دیوانگی خالق بسیاری از فلاسفه بزرگ، پیامبران و مخترعین در طول تاریخ بوده است.» او در مورد ماموریت خود نیز می گوید: «من برای آماده سازی برگزیدگان خدا آمده ام. آنها بازمانده های کشتار عمومی هسته ای در جهان هستند که به واسطه آن دنیای کنونی تمام می شود.»

او همچنین پیش گویی کرده بود جهان در سال 2012 میلادی پایان خواهد یافت. هنگامی که این پیش گویی درست از آب درنیامد، او تصحیح کرد منظورش تمام شدن دنیا برای افرادی بوده است که در سال 2012 میلادی از دنیا رفته اند.

منبع: برترین ها

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات