کد خبر: 8594 | تاریخ انتشار: ۸:۰۳:۵۹ - شنبه ۱۹ بهم ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

نوجوانی که بعد از ۶ روز هنوز از چاه بیرون نیامده است!

قناتی که مهدی در آن افتاد تنها 50 کیلومتر با پایتخت فاصله دارد؛ اما همچنان به خاطر غفلت مسئولین این نوجوان در چاه مانده است.

به گزارش نامه نیوز به نقل از دانا، روز دوشنبه در هفته ای که گذشت، یک نوجوان 19 ساله به نام مهدی کوشکباغی در حین بازی با دوستان خود در یک قنات آب در حوالی ورامین سقوط کرد که متأسفانه تا کنون برای بیرون آوردن او کاری صورت نگرفته است.images

بر اساس این گزارش تعدادی از دوستان نوجوان پس از اینکه از سوی نیروهای امدادی کمکی برای خارج کردن این نوجوان اقدامی صورت نگرفت، در همان ساعات اولیه سعی در خارج کردن دوست خود داشتند که متأسفانه با پاره شدن طناب، این نوجوان دوباره به داخل چاه می افتد.

کوشکباغی، دایی این نوجوان در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی دانا ضمن تأیید این خبر اعلام داشت با گذشت 5 روز همچنان خواهرزاده من در چاه مانده است و هیچ اطلاعی از زنده بودن یا مرگ او در دست ما نیست.

وی افزود در این چند روز هیچ یک از نیروهای یا آتش نشانی ورامین با ما همکاری نکرده اند و هر کدام پس از بررسی اجمالی چاه به ما گفتند که نمی توانند وی را از چاه خارج کنند.

کوشکباغی افزود: ما با هزینه های شخصی خود یک پمپ دیزل با ژنراتور کرایه کرده و در حال خارج کردن آب از چاه هستیم تا بتوانیم اثری از مهدی بیابیم اما متأسفانه این پمپ توان کافی برای خروج آب را نداشت و الان یک روز است که خراب شده است.

کوشکباغی گفت: آتش نشانی تهران نیز در روز سوم به اینجا امد اما گفتند که نمی توانند به داخل چاه بروند چون عمق آب زیاد است و آنها نیز کاری از پیش نبردند.

وی افزود: در روز سوم توانستیم از سازمان آتش نشانی یک پمپ آب بگیریم تا بتوانیم با خارج کردن آب مهدی را پیدا کنیم که این پمپ نیز خراب شد.

کوشکباغی اظهار داشت: با فرارسیدن روز جمعه و تعطیلات پایان هفته کار در اینجا نیز تعطیل شده و از دیشب تا کنون کسی برای کمک کردن به ما نیامده است.

وی در خصوص وضعیت مرگ یا زندگی خواهر زاده خود گفت: کسی پاسخگوی ما نیست؛ شاید اگر روز نخست کسی به ما کمک می کرد شاید می توانستیم او را زنده بیرون بیاوریم اما متأسفانه با گذشت 5 روز امید ما برای زنده ماندن مهدی کم شده است.

کوشکباغی خاطرنشان کرد: با گذاشتن 3 پمپ قوی در آب چا می توان در عرض سه ساعت این چاه را تخلیه کرد؛ اما متأسفانه هیچ کدام از مسئولین تا کنون اقدامی در این راستا انجام نداده اند.

عموی مهدی، جوان حادثه دیده در تشریح حادثه در گفتگو با ورامین ما گفت: برادر زاده بنده به همراه دوستان خود در محل حادثه در حال بازی کردن بودند که ناگهان مهدی به داخل چاه افتاد که از سازمان آتش نشانی ورامین کمک خواستیم که آتش‌نشانی منطقه ورامین به محل حادثه آمده اما نتوانسته داخل چاه برود، در نتیجه با آتش نشانی تهران تماس گرفته که آنها هم مقداری داخل چاه رفته و با چنگک داخل چاه را بررسی می‌کنند اما چیزی پیدا نمی‌کنند.

وی ضمن بیان اینکه تا کنون اقدام قابل ملاحظه‌ای برای نجات مهدی صورت نگرفته است خاطر نشان کرد: به ما بعد از 12 ساعت اطلاع دادند که اگر همان ابتدا مطلع شده بودیم، خودمان تجهیزات تهیه می‌کردیم؛ وقتی هم به آتش‌نشانی گفتیم پمپ مکنده بیاورید و آب چاه را تخلیه کنید، گفتند ما تجهیزات نداریم، لذا خودمان دست به کار شدیم و پمپ و موتور برق تهیه کردیم تا آب را بیرون بکشد، که آن هم پس از چند ساعت خراب شد.

عموی فرد حادثه دیده اذعان کرد: روز بعد از حادثه در ساعت 1 بعد از ظهر آتش نشانی با سازمان آب هماهنگ کرد و یک پمپ به ما دادند، آن هم آب نمی کشید و روز چهارم پمپ دیگری آوردند که ساعت 2 نیمه شب آن هم از کار افتاد، هرچند تا کنون آب داخل چاه جایگزین شده و همه زحمات ما به هدر رفته است.

وی سپس در پاسخ به این سوال خبرنگار ورامین ما که آیا مسئولین به این محل مراجعه کرده‌اند یا نه بیان داشت: مسئولین شهر مانند نماینده دادستانی، بخشداری، مسئولین آگاهی و هلال احمر با تاخیر چند روزه در محل حاضر شده‌اند اما دریغ از یک اقدام موثر.

کوشکباغی همچنین اظهار داشت: ما خودمان تقاضای غواص کردیم، غواص با وسایل کامل آمد و حاضر شد با دریافت مبلغ یک میلیون تومان داخل چاه رفته و ظرف یک ساعت او را بیرون بیاورد اما رئیس آتش نشانی پس از یک ساعت صحبت او را منصرف کرد، اما اکنون بعد از گذشت دو روز به این نتیجه رسیده اند که دوباره همان غواص را بیاورند که احتمالا آن هم به فردا موکول می‌شود زیرا غواص مورد نظر اعلام کرده است که امروز کار دارد و نمی تواند به محل بیاید.

نکته قابل توجه این است که به گفته وی یکی از خبرنگاران صدا و سیمای استانی هر روز می‌آید یک ساعت خبر می‌گیرد و برمی‌گردد اما هیچ خبری از طریق صدا و سیما نیز پخش نمی‌شود.

کوشکباغی که دیگر از زنده ماندن برادرزاده‌اش ناامید شده در پایان ضمن بیان اینکه محل حادثه تنها 50 کیلومتر با پایتخت فاصله دارد، امکاناتی در اختیار آنها قرار نمی‌دهند گفت: اگر همان روز اول تلاش می‌کردند شاید او جان سالم به در می‌برد ولی اکنون امید چندانی به زنده بودن او وجود ندارد.

زمانی که عکاس پایگاه خبری تحلیلی ورامین ما برای عکس گرفتن از قنات و حوالی آن در صدد عکاسی بود، با ممانعت نیروی انتظامی به دستور بخشداری روبرو شد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات