کد خبر: 8656 | تاریخ انتشار: ۰:۱۰:۵۷ - یکشنبه ۲۷ بهم ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

منشور اخلاقی مددکاری اجتماعی

در این بخش منشور اخلاقی که مددکاران پس از پایان دوره تحصیل باید با مفاد آن پیمان بسته و در اجرای آن نهایت تلاش و کوشش را داشته باشند، قرار داده شده است.New-Picture

من: به عنوان یک مددکار تعلیم یافته حرفه ای، پیمان می بندم که روابط حرفه ای خویش را بر طبق منشور اخلاق مددکاری تنظیم و اجرا کنم و بدین وسیله رضایت درونی و ایمان واقعی خویش را به این نکات ابراز می دارم.

من: نخستین عهد و پیمان و خویش را خدمت راستین به افراد، گروه ها و جامعه می دانم، خدمتی که جهد در بهبود و پیشرفت شرایط اجتماعی را نیز شامل می شود.

من: مسئولیت حرفه ای را که به انجام دادنش مفتخرم با آغوش باز می پذیرم.

من: مسئولیت حرفه ای خویش را بر علائق شخصی ترجیح می دهم و می کوشم که منافع شخصی را فدای مصالح عمومی کنم.

من: تعهد می کنم در پنهان داشتن اسرار مردم از گزند نامحرمان کوشا باشم و اصل رازداری حرفه ای را که از اصول مهم مددکاری است با آغوش باز می پذیرم.

من: به موازین علمی، یافته ها و عقاید صاحب نظران با دیده احترام می نگرم و طریق منطق را برای بیان و تعبیر آنها برمی گزینم.

من: به اصول حرفه ای مددکاری اجتماعی اعتقاد کامل دارم و اعمال و رفتار خود را بر مبنای علم، تجربه و مهارت های مددکاری بنیان می نهم.

من: مسئولیت و وظیفه حرفه ای خود می دانم که عقاید و یافته های علمی و حرفه ای خویش را به خاطر پیشرفت برنامه های بهزیستی انسان ها و گسترش خدمات اجتماعی، در اختیار بشریت قرار دهم و حمایتم را از این طرح ها اعلام میدارم.

من: تعهد می کنم که در حفظ و حمایت جامعه بکوشم و در جلوگیری از اعمال ناپسند و غیراخلاقی افراد یا سازمان هایی که ناروا در فعالیت های بهزیستی اجتماعی شرکت دارند کوشا باشم.

من: آمادگی خویش را برای تقدیم خدمت لازم حرفه ای در هنگام رویدادهای ناگهانی و حوادث غیرمنتظره عمومی اعلام می دارم.

من: بین گفتار و کردار خویش به عنوان یک فرد اجتماع و بین گفتار و کردار حرفه ای خود به عنوان نماینده یک موسسه در جامعه، فرق قائلم و با وضوح و صراحت شایسته ای این دو را از یکدیگر تشخیص و تمیز می دهم.

من: از این اصل که هر حرفه ای لازمه اش تعلیم و تربیت حرفه ای است پشتیبانی می کنم.

من: عهد می بندم که به ایجاد و حفظ شرایط لازمی که در موسسه های مختلف، مددکاران را قادر می سازد تا به مفاد این منشور اخلاقی عمل کنند کمک می کنم.

من: تعهد می کنم که در داوری های حرفه ای، خواست ها و عواطف خویشتن را معیار سنجش قرار ندهم، شعی می کنم که احساسات انسان ها را درک کنم. از احساسات، تعصبات و پیش داوری های شخصی دوری گزینم تا بدین وسیله به تجلی و کشف واقعیت ها کمک کرده باشم.

من: برای تحقق بخشیدن به هدف های این منشور، تعهدات و پیمان های خویش را با توجه به حق تقدم مورد ها، آن طور که هر موقعیت اجتماعی ایجاب می کند انجام می دهم، اصول مددکاری را در نظر می گیرم و برای انجام دادن خدمت، راهی را برمیگزینم که با روح و مفاد این منشور اخلاقی وفق دهد.

منبع-وبلاگ آقای مجیدی پرست

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات