کد خبر: 8673 | تاریخ انتشار: ۱۲:۵۹:۴۲ - پنجشنبه ۱ اسف ۱۳۹۲ | ۱۴ نظر | |

دعوت از مددکاران اجتماعی در معماری اجتماعی کشور

اعضای محترم جامعه مددکاری اجتماعی کشور

” تشخیص”و” اقدامِ” بموقع و سنجیده دو ابزاریست که مددکاران اجتماعی در هر سه بعد فردی ، گروهی و اجتماعی با استفاده از آن و با تکیه بر آن به رفع موانع و مشکلات و بهبودی و درمان می پردازند. چند ماهی است که دولت آقای روحانی بر مسند اداره جامعه نشسته و تغییراتی مبتنی بر عقلانیت و تخصص را در بدنه دولت شروع کرده است.index
این تغییر در بیشتر وزارتخانه ها و سازمانها بوقوع پیوسته ولی در حوزه اجتماعی بویژه در سازمان بهزیستی که بزرگترین سازمان اجتماعی محور کشور است و با آسیبهای اجتماعی و آسیب دیدگان جامعه مان مستقیما روبروست ، اتفاق نیفتاده است!!؟ به نظر می رسد که زمان آن رسیده تا بعنوان یک مسئولیت اجتماعی و حرفه ای همگی ، با یکصدا بدون محافظه کاری و بی تفاوتی از وزیر تعاون ، کارورفاه اجتماعی بخواهیم تا بر اساس شعار تدبیر و امید، رئیس و مدیرانی با تحصیلات ، تجربیات و خلاقیت اجتماعی ( نه پزشکی و مهندسی!) بر بهزیستی بگمارند تا این سازمان با تغییراتی که در نگرش ، وظایف و عملکرد خود بوجود می آورد بتوانددر کاهش ، کنترل و درمان آسیبها و دردهای اجتماعی کشور مدبرانه عمل نماید.
تشخیص: تغییر مدیران امتحان پس داده و اقدام : در خواست جدی از دکتر ربیعی برای گشودن قفلهای بهزیستی است. این امر محقق نخواهد شد مگر با همت و احساس مسئولیت تک تک مددکاران اجتماعی و سایر فعالین حوزه اجتماعی کشور.
لطفا نظر بدهید و حمایت کنید.
احمد علی جبارزاده مددکار اجتماعی

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱۴ دیدگاه مطلب براي " دعوت از مددکاران اجتماعی در معماری اجتماعی کشور " ارسال شده است.

 1. اصغرنژاد گفت:

  واقعا به این حرف اعتقاد دارید ” تغییرات مبتنی بر عقلانیت و تخصص ” حرف خنده دار نزدید برادر من ! شما تغییرات رو شنیدید یا دیدید ؟
  دولتی که ۴۹/۵ درصدی که جزئ رای دهندگانش نیست رو افراطی یا …. مینامه رو چه به تغییرات عقلانی و تکنوکراتیک
  خاهشا جوگیر نشیم یه روزی هم احمدی نژاد رو ناجی ملت میدونستند حالا روحانی رو …. عیبمون میدونی چیه متد و روش و مسلکمون با جهت باد تغییر میکنه

 2. یک مددکار اجتماعی گفت:

  ضمن سلام خدمت همه دوستان، جناب آقای جبارزاده عزیز؛ اگر سازمان بهزیستی حقوق توقیف شده شما را توقیف نمی کرد هم باز با این همه انرژی منتظر تغییرات در این سازمان بودید؟ چرا در سالهایی که صرفاً شما مسوولیت طرحها و پروژه های میلیونی سازمان بهزیستی را عهده دار بودید اعتراضی به مدیران ارشد این سازمان نداشتید؟! آیا می دانید در استان محل سکونت شما افراد لایق زیادی جهت اجرای پروژه های میلیونی تحت مدیریت شما وجود داشته است و دارد؟ قرار نیست با هر اختلاف حساب و … روسای ارشد سازمان تغییر کنند. خواهشاً بخاطر مشکلات قابل احترام خودتان جامعه مددکاران اجتماعی ایران را با سازمانهای… رو در رو نسازید. شما از طرف خودتان صحبت کنید. ضمناً اذهان مدیران جدید سازمانهای اجتماعی را با این مدل برخوردها نسبت به مددکاران اجتماعی بدبین نفرمایید.

 3. عاطفه گفت:

  سلام
  هر وقت مشکلی پیش میاد باید گروهی که اون مشکل اذیتشون میکنه، خودشون برای حل مشکل دست به کار بشند، راه حل پیشنهاد بدند و در اجرای اون هم مشارکت کنند. اگه راه حلی دیکته بشه و نظر گروههای درگیر با مشکل و ذی نفع پرسیده نشه، احتمال اینکه این گروه ها از اون راه حل حمایت نکنند زیاده، بنابراین راه حل با شکست مواجه میشه. وقتی برامون مشکلی پیش میاد، باید برای حل اون نهایت سعی و تلاشمون رو انجام بدیم هرچند قبلا با شکست مواجه شده باشیم؛ این دفعه با راهکارهای جدید پیش میریم و امیدواریم که بتونیم مشکل رو حل کنیم.
  در ضمن ما مددکاریم و یکی از وظایفمون کمک به حل مشکل مراجعین هست؛ اگه نتونیم مشکل خودمون رو حل کنیم چطور میتونیم به حل مشکل دیگران کمک کنیم؟
  من با آقای جبارزاده موافقم.

 4. صمدی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید به شما
  واقعا خودتون پاسخ بدین در جایی که هنوز مددکاری اجتماعی شناخته شده نیست چه طور انتظار دارید که تحصیل کرده های این رشته بتوانند باعث تغییر شوند، وقتی که به دلایلی کنار گذاشته می شوند و به جای آن افرادی با تحصیلاتی دیگر در برخی ادارات دولتی آنهم به دلایل نامفهمی استخدام می شوند.
  در ضمن متاسفانه وقتی اسمی از مددکار اجتماعی برده می شود مددجویان فکر می کنند که در واقع با صندوقی پر از پول در ارتباط هستند که هر موقع بخواهند از آن پول دریافت می کنند و این خود یکی از مشکلات عمده ای است باید حل شود. و مقصر اصلی را هم نمی توان پیدا کرد که این رویه ار سالها پیش در بین مراجعان و متاسفانه مددکاران رواج داشته

  ۰

 5. فاطمه گفت:

  با سلام
  واقعا جای بسی تأسف است که همسر بنده با هفت سال سابقه کار مددکاری الان شرایط بیمه نداره و شرایط مناسب شغلی نداره به کجا باید مراجعه کرد واقعا در مضیقه هستیم.

 6. پیوند گفت:

  سلام . واقعاً به اونچه می نویسید اعتقاد دارید…………………………… بنده بارها در جلسات متعدد شاهد ……… سکوت شما در برابر سوالاتی که در حوزه مسائل اجتماعی از شما پرسیده می شد بوده ام .اگر بنا باشد با رونویسی از مقالات دیگران و درج آن در سایتها اسم خودمان را منتقد اجتماعی بگذاریم که منتقد شدن کاری ندارد. بروید و کمی با وجدانتان خلوت کنید . ……………………………………………. جناب آقای مددکار اجتماعی بهتر نیست شما ……………………………….. شما را به خدا واژاه مددکاری و زحمات سایر مددکاران اجتماعی را اینگونه لجنمال نکنید.

 7. سامان گفت:

  سلام جناب جباراده.
  بنده سالهای سال است که در کسوت مددکاری اجتماعی در این مرز و بوم خدمت می کنم . تجربه من می گوید مشارکت اجتماعی با همیاری سازمانهای دولتی مثمر تمر تر است . فراموش نکنیم جه افراد مخلصی در بدنه سازمان بهزیستی خدمت می کنند. افرادی که خود شما بارها شاهد تلاش یک تنه آنها بوده اید . واقعیت این است که خدمات اجتماعی کارا نه بدست مدیران ارشد که به دست مدیران میانی ارائه می شود که عمر خود را در این سازمان سپری کرده اند و تا جایی که بیاد دارم همیشه حامی نهاد های غیر دولتی بوده ا ند . اینگونه زیر سوال بردن مدیران لایقی که خالصانه خدمت می کنند ناسپاسی است.مقابله با سازمانهای دولتی مشکلی را حل نکرده بلکه آنرا تشدید می کند. پیشنهاد می کنم شما شخصاً مشکل خودتان را نه از طریق مقابله بلکه با گفتگو حل کنید. انتقاد کردن راحت است مهم ارائه راه کار های سازنده است . شما چه راه کار کاربردی تا بحال ارائه کرده اید؟

 8. ساحل گفت:

  سلام برادر بزرگوار
  از بزرگی شنیدم برای حل مسائل اجتماعی باید با ارائه مقلاتی از این دست موج ایجاد کرد .مراقب باشید موجتان آنقدر دریا را خروشان نکند که خودتان در آن غرق شوید. مراقب باشید طوفان ناشی از حرکت بالهای پروانه تان موجب نشود که خودتان در گردباد آن گرفتار شوبد.

 9. بهرام گفت:

  سایت محترم فقط نظزاتی که به نفعتونه بازتاب می دهید . پس اونهمه نظرات مخالف شما که دوستان بنده نوشتند چی شد؟ حالا اینجا سانسور کنید بقیه سایتها رو که نمی تونید سانسور کنید .منتقدان محترم تحمل نقد را خودتون داشته باشید.

 10. احمدعلی جبارزاده گفت:

  با قدردانی از نظرات همه دوستان و همکاران. تفاوت من با سایر آقایان و خانمهایی که بنده را مورد انتقاد قرار داده اند در اینست که من هر چیزی که می گویم و می نویسم پایان آن اسمم را می گذارم و آنها شبنامه می نویسند چون اسم مستعار فقط دارند و اعتبار این کجا و آن کجا؟!!

 11. حسام گفت:

  جناب جبارزاده تفاوت همینقدر است که نظران شما در سایت ثبت میشود و نظرات مخالف سانسور. ضمناً فرمایش شما دلیل بر این نیست که شما چون اسم خودتان را مینویسید حتماً فرمایشتون اعتبار داره این کجا و آن کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 12. تقی گفت:

  با سلام , حرف حساب از طرف هر شخصی شنیدنی است وقابل تامل من نه آقای جبار زاده را می شناسم ونه سایر نظر دهندگان دیگر را . اما از ابراز نظر بعضی ها متوجه شدم که یکدیگر را میشناسند وبر اساس آن بیشتر به مخالفت می پردازند . یعنی متاسفانه برخورد جناحی ! ولی برای من درپیشنهاد اقای جبار زاده این مفهوم است که بجای مثلا یک پزشک برای مدیریت یک بیمارستان از فرد متخصص وتحصیل کرده مدیریت بیمارستانی استفاده بشود , که البته در کشور ما این اتفاق خیلی کمتر است . واین برای سازمان بهزیستی هم دقیقا مصداق دارد , چرا که متاسفانه هنوز که هنوز است بایستی برای مسئولین بالارتبه مملکتی هم مددکاری اجتماعی را تعریف کرد تا متوجه بشوند که او چه تحصیلاتی دارد ودر جامعه چکاره است , تاچه رسد به خیلی های دیگر که فرق بین بهزیستی با بهداری را نمی دانند . متاسفانه هنوز در فرهنگ ما افرادی که پزشکی میخوانند از زمان دانشجوئی از اسمشان فاکتور و با عنوان دکتر خطاب میشوند .همچنین آقایان مهندسین ! واین عادت در همه شئونات زندگی ما تاثیر گذاشته حتی در انتخاب مسئولین سازمانهاو ادارات . پس پیشنهاد آقای جبار زاده کاملا منطقی وحرفی حسابی است .

 13. بی طرف گفت:

  با سلام
  جای تاسف داره که کسانی فکر میکنن روشنفکرند اما نظراتشون خام و بی مایه است
  این چه دیدگاهیه که با تغیر رویکرد سیاسی مدیران میانی هم تغییر کنن خواهشا از این نظرات ندهید و همایت هم نکنین درست اینه که هر کی لا یقه راس کار بمونه
  واقعا به مددکاران که داعیه مدیریت بحرانها رو دارن خودشون اندر خم یک کوچه مانده اند،جا داره بخاطر این همه عقل و هوش دانشمندانمون تا آخر عمر عزای عمومی بگیریم
  با تشکر پیله مددکار

 14. احمد گفت:

  با سلام حالا چرا به شما برمیخوره مگر اقای جبارزاده گفتند مرا جای ریس کل بهزیستی بگذارید پیشنهاد خوبی داد مددکاری واسیب اجتماعی برای ریس بهزیستی تعریف شده نیست تا یک پزشک رئیس بهزیستی میشود عده ای اطلاعات غلط، خوب، نفع شخصی به جناب رییس میدهند وهمان مبنا مشکلات اجتماعی میشود واین سطحی نگری باید در بهزیستی برداشته بشود توجه داشته باشیم ماباید قانون مند وبا صداقت ودرستکاری وبا حداکثر توان علمی بدور از جاه طلبی، منفعت طلبی در حل اسیب های اجتماعی کار کنیم عالم عامل سخت کوش وعاشق کار باشیم .باتشکر

ارسال نظر


آخرین موضوعات