کد خبر: 8692 | تاریخ انتشار: ۱۲:۳۸:۳۵ - جمعه ۹ اسف ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

۷۰ درصد زندانیان کشور متاهل هستند

مدیرکل اقدامات تامینی و تربیتی زندان‌های کشور با بیان اینکه ۷۰ درصد افرادی که وارد زندان‌ها می‌شوند متاهل هستند، گفت: از این میزان نیز ۶۰ درصد نیاز به حمایت دارند.

به نقل از فارس، علی اکبری صبح امروز در همایش هم‌اندیشی مشترک مسئولان قضایی، روسای زندان‌ها و مدیران عامل انجمن‌های حمایت از زندانیان هرمزگان در بندرعباس اظهار داشت: بیش از سه هزار خانواده زندانی زیرپوشش کمیته امداد هستند و حدود ۴۰ هزار خانواده هم زیر پوشش انجمن‌های حمایت از خانواده زندانیان هستند و تعداد زیادی از زندانیان نیازمند نیز زیرپوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند.

وی با اشاره به اینکه معیشت، بهداشت، تحصیل و مسکن از اولویت‌های حمایت از خانواده زندانیان نیازمند است، اظهار داشت: باید با همفکری، همدلی و همراهی برنامه‌ای تنظیم کرد که مشکلات این قشر آسیب دیده کاهش یابد. مدیرکل اقدامات تامینی و تربیتی سازمان زندان‌ها تصریح کرد: تا مشکل اشتغال در جامعه بر طرف نشود ورودی به زندان‌ها کاهش نمی‌یابد و باید این ضعف اجتماعی برطرف شود.

اکبری با بیان اینکه اشتغال تاثیر بسزایی در سالم‌سازی جامعه دارد، گفت: رفع این بیماری اجتماعی، نگاه و تدابیر فرا نهادی را می‌طلبد و باید از همه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها برای رفع این نقص استفاده کرد. وی با اشاره به اینکه اشتغال زندانی راهکاری در زندان‌ها است، بیان داشت: باید اشتغال زندانیان به سمتی برود که منجر به کسب درآمد برای آنان و خانواده‌هایشان شود.

مدیرکل اقدامات تامینی و تربیتی سازمان زندان‌ها با بیان اینکه خانواده زندانیان از اقشار آسیب‌پذیر در جامعه هستند، افزود: باید شرایطی فراهم کرد که شان و جایگاه اجتماعی خانواده زندانیان در جامعه حفظ شود. رییس کل دادگستری هرمزگان هم در این نشست گفت: نمی‌توان نسبت به خانواده زندانیان نیازمند بی تفاوت بود چرا که این افراد به واسطه حبس سرپرست خانواده، از بنیه مالی چندانی برخوردار نیستند.

حجت‌الاسلام محمد اکبری اظهار داشت: باید تا جایی که امکان دارد احتیاجات مادی و معنوی خانواده زندانیان را فراهم کرد تا از گزند آسیب‌های اجتماعی مصون بمانند.index

مدیرکل زندان‌های هرمزگان هم گفت: از ابتدای امسال تاکنون به ۴۰۴ خانواده دائمی زیرپوشش انجمن حمایت از خانواده زندانیان مستمری پرداخت شده است و ۴۰۱ خانواده زندانی نیازمند هم به کمیته امداد امام خمینی معرفی شدند.

اکبر سلیمانی افزود: در سال‌جاری بیش از ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به خانواده‌های زیرپوشش کمک مالی پرداخت شده و ۳۱۴ سبد کالای رایگان به ارزش ۲۲۸ میلیون و ۲۹۰ هزار ریال بین خانواده زندانیان توزیع شده است. وی به خدمات ارائه شده به زندانیان در زندان‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: نتیجه زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان زندان‌ها مستقیم به جامعه بر می‌گردد و جا دارد توجه بیشتری به مجموعه زندان‌ها شود.

در پایان این نشست از روسای هیئت مدیره برتر، مدیران عامل برتر انجمن‌های حمایت از خانواده زندانیان و مددکاران برتر در زندان‌ها قدردانی شد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات