کد خبر: 8702 | تاریخ انتشار: ۱۶:۲۸:۳۸ - دوشنبه ۱۲ اسف ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

مددکاری مهم‌ترین ارکان زندان‌ها است

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس،‌ اکبر سلیمانی صبح امروز در مراسم تجلیل از مددکاران کانون اصلاح و تربیت، انجمن حمایت از زندانیان و زندان مرکزی بندرعباس اظهار داشت: مددکاران باید با حضور موثر در اندرزگاه‌ها کار خود را با ایمان و اعتقاد انجام دهند و علاوه بر بررسی مسایل قضایی مددجویان، مشکلات و دغدغه‌های اجتماعی آنان را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند.

وی بیان داشت: زمانی زندان آرامش و امنیت دارد که مددکاران کار خود را به خوبی انجام دهند و مسایل را به‌گونه‌ای مدیریت کنند که مددجویان از بحران‌های ناشی از حبس دور نگه داشته شوند و چاره و راهکاری اساسی و قانونی برای مشکلات آنان بیاندیشند.13920417000113_PhotoA

مدیرکل زندان‌های هرمزگان ادامه داد: مددکاران باید کار خود را با ظرافت، خیرخواهی، محبت، جدیت و تیزبینی انجام و با سنجش استعدادهای مددجویان آنان را به سمت تهذیب، اصلاح و تربیت و شکوفا شدن استعدادهایشان سوق دهند.

سلیمانی با بیان اینکه انسان نیازمند یادگیری است بر آموزش‌های تخصصی مددکاران تاکید کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین راهکارها برای ارتقاء آموزش است و باید مددکاران به فنون و علوم روز برای خدمات‌دهی مطلوب‌تر به مددجویان مجهز شوند.

مدیر زندان مرکزی بندرعباس هم در این مراسم گفت: مددکاران باید با ارائه مشاوره مناسب به مددجویان و حتی خانواده‌های آنان در راستای سلامت و رفع مشکلات آنان گام بردارند.

حسن مرسلپور افزود: باید استعدادها و توانمندی‌های مددجویان را شناخت تا بتوان در موقعیت‌های مختلف مشاوره‌های مناسبی به آنان داد.

وی اظهارداشت: مددکاران باید با کارهای علمی و با همدردی متقابل نسبت به مددجویان در راستای کاهش آسیب در زندان و میان خانواده‌های آنان تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه مددکاران حلقه اصلی اتصال مددجویان با مجموعه زندان و محاکم قضایی هستند، تصریح کرد: باید با کار کارشناسی بحران‌های ناشی از حبس را از مددجویان دور کرد تا زمینه اصلاح و تربیت آنان بیش از پیش فراهم شود.

در ادامه مددکاران به ارائه نقطه نظرات، مسایل و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند و در پایان هم از مددکاران برتر قدردانی شد./

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات