کد خبر: 8708 | تاریخ انتشار: ۱۸:۱۳:۰۵ - سه شنبه ۱۳ اسف ۱۳۹۲ | بدون نظر | |

کمیته امداد اردبیل 24 میلیارد تومان درآمد کسب کرده است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، بهروز زلالی صبح امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در آستانه 14 اسفند سالروز تشکیل کمیته امداد در اردبیل اظهار داشت: کمیته امداد در تمام ابعاد خانواده‌های نیازمند و زیرپوشش این نهاد ورود پیدا کرده و تلاش می‌کند به شکل منسجم خدمات شایسته‌ای را به این خانواده‌ها ارائه کند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد دومین نهاد انقلابی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است که 14 اسفند 57 با حکم امام راحل تاسیس شد، خاطرنشان کرد: هدف از تاسیس کمیته امداد دست‌گیری از محرومان و مستضعفان و درماندگان بوده به طوری که تلاش این مجموعه آن است تا خانواده‌های نیازمند به مرحله‌ای از خوداتکایی و خودکفایی برسند تا نیاز آنها به تدریج برطرف شود.13911124000284_PhotoA

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل بررسی و شناخت انواع محرومیت‌‌های مادی و معنوی نیازمندان را تامین نیاز معیشتی آنها، ارتقای سطح خدمات، رفع نیازمندی خانواده‌های بی‌بضاعت، شناسایی دقیق آنها و بررسی خط مشی و طرح برنامه‌های مختلف در حمایت از نیازمندان جامعه از وظایف کمیته امداد محسوب می‌‌شود.

زلالی یادآور شد: ما در سال‌های اخیر سعی در خوداتکایی و خودکفایی خانواده‌های نیازمند داشتیم به طوری که کمیته امداد با اهدای تسهیلات قر‌ض‌الحسنه و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای سعی کرده است تا خانواده‌های نیازمند را خودکفا کرده و اشتغال و درآمد آنها را افزایش دهد.

این مسئول گفت: ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، تعمیر و تجهیز سرپناه برای افراد نیازمند، تهیه و تامین جهیزیه و کمک هزینه ازدواج، ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی، تلاش برای تعمیق باورهای دینی، ارائه خدمات مشاوره‌ای و مددکاری و تلاش برای احیای فرهنگ انفاق، ایثار و گذشت از جمله اهداف و برنامه‌های کمیته امداد است تا با کمک گرفتن از افراد خیر و نیکوکار و مجموعه‌های عام‌المنفعه بتواند در این زمینه شایسته عمل کند.

وی تصریح کرد: در سند چشم‌انداز نیز این نهاد حمایتی مورد توجه قرار گرفته به طوری که در تقویت شبکه‌های ارتباطی و مردمی سعی شده است این مجموعه نقش محوری خود را انجام دهد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان اردبیل ابراز داشت: در ترویج سنت حسنه مجموعه کمیته امداد نقش محوری و اساسی داشته و با توجه به همگرایی ملی و رعایت اصل عدالت سعی کرده تا آثار فقر و نداری را از چهره جامعه بزداید و به عنوان یک مجموعه حمایتی الهام بخش و تکیه گاه محرومان و مستضعفان باشد.

زلالی با بیان اینکه در این 35 سال کمیته امداد به بسیاری از اهداف و هدف‌گذاری دست پیدا کرده و تلاش بر این است تا همچنان با رویکرد توانمند‌سازی خانواده‌ها و تامین سلامت آنها بتواند به رسالت خود شایسته و مطلوب عمل کرده و در اعتماد سازی و تقویت فرهنگ احسان و نیکوکاری و افزایش ارتقای مهارت خانواده‌های نیازمند به وظیفه خود عمل کند.

زلالی افزود: در حال حاضر تعداد خانواده‌های تحت حمایت در این استان 31 هزار خانوار در قالب 63 هزار نفر است که از بعد خانوار 9 درصد و از بعد جمعیت 5 درصد ساکنان استان اردبیل زیرپوشش کمیته امداد هستند.

وی با بیان اینکه بیش از 42 درصد افراد تحت امداد بیش از 60 سال سن دارند، افزود: ما نمی‌توانیم برای این افراد کهنسال طرح‌های توانمندسازی اجرا کرده و از آنها پشتیبانی کنیم به طوری که سعی بر این است تا پیوند عاطفی خانواده‌ها را به حدی تقویت کنیم تا سالمندان با آرامش بیشتر به زندگی خود ادامه دهند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان اردبیل عنوان کرد: 52 درصد خانواده‌های تحت حمایت فاقد سرپرست خانوار، 4 درصد متارکه‌کنندگان، 34 درصد از کارافتادگان، 7 درصد معلولان و بیماران و 3 درصد نیز مربوط به سرپرست خانوار پرعائله و سرباز هستند که از خدمات کمیته امداد بهره‌مند می‌شوند.

زلالی با بیان اینکه 57 درصد خانواده‌های تحت حمایت را زنان سرپرست خانواده تشکیل داده و 43 درصد را سرپرست مرد در برمی‌گیرد، ادامه داد: این زنگ خطر برای مسئولان به صدا درآمده که سال به سال حتی ماه به ماه آمار زنان سرپرست خانوار افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، این مسئول در پایان سخنان خود گفت: 267 خانوار در قالب 716 نفر مربوط به زندانیان هستند که سرپرست خانوار آنها در زندان به سر می‌برند که ما در حد وسع و توان سعی می‌کنیم آنها را از خدمات مناسب کمیته امداد بهره‌مند کنیم.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات