کد خبر: 8849 | تاریخ انتشار: ۱۵:۱۳:۵۴ - دوشنبه ۱۸ فرو ۱۳۹۳ | ۳ نظر | |

ضرورت توجه به مددکاری اجتماعی

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با اشاره به اینکه امور اجتماعی در کشور در حاشیه قرار دارد، گفت: به دلیل وجود آسیبها، معضلات و مشکلات مختلف در کشور بنابراین توجه به مددکاری اجتماعی ضروری است.

سید حسن موسوی چلک در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: علیرغم داشتن سابقه طولانی رشته مددکاری اجتماعی در ایران هنوز به خوبی شناخته نشده است که البته این موضوع دلایل متعددی دارد که باید ریشه یابی و رفع شود.IMG11174433

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با اشاره به اینکه این انجمن از دو سال قبل به عضویت فدراسیون جهانی مددکاران اجتمای در آمد و گزارشهاو برنامه های انجمن ایران و بطور کلی مددکاری اجتماعی ایران به کشور های عضو ارسال می شود که اقداما ت انجمن ایران مورد تقدیر فدراسیون هم قرار گرفته و برای روز جهانی در سال 2014 نیز دعوت شدیم.

موسوی گفت: راه اندازی 23 دفتر استانی،کارگروه های تخضصصی 16 گانه، عضویت در فدراسیون جهانی مددکاران اجتماعی ایران، عضو گیری ، برگزاری چندین همایش ملی با موضوعات سلامت و سیاستگذاری اجتماعی، آسیب های اجتماعی، پیشگیری اجتماعیٍ نشاط اجتماعی، هم اندیشی های تخصصی با منظور تقویت گفتگوی اجتماعی، هم اندیشی با مسئولین ارشد دستگاه های مرتبط، انعقاد تفاهم نامه ها، چاپ کتاب گنجینه که درس آموخته های مددکاران اجتماعی ایران است و … از جمله اقدامات انجمن مددکاری اجتماعی است.

وی به راه اندازی کمپین پیشگیری اجتماعی از تصادفات برای نوروز 93 اشاره کرد و گفت: حضور در جلسات سیاستگذاری دستگاه ها ومراجع ذیربط، پیگیری برای مالکیت معنوی ایده های اجتماعی و برنامه ریزی برای برگزاری نخستین جشنواره ایده های برتر اجتماعی از دیگر اقداماتی است که انجام شده است.

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با اشاره به اینکه جایگاه امور اجتماعی در ایران هیچ وقت به خوبی شناخته نشده و همیشه در حاشیه بوده است، افزود: مهمترین دلیل این موضوع ، نداشتن دغدغه در حوزه اجتماعی در مسئولین در تمام ادوار بوده که البته ممکن است در بر خی از مقاطع بهتر بوده اما نهادینه نشده است.

وی اظهار داشت: از پرسشگری و مطالبه گری در حوزه اجتماعی همیشه می هراسیم در حالی که این بدترین نوع نگاه به حوزه اجتماعی و حقوق اجتماعی در جامعه است. ضمن این که قبح نگاه امنیتی و انتظامی به این حوزه موجب شده که هیچ گاه نقدی جدی به حوزه اجتماعی نشود. مدیران اجتماعی نیز از غیر از حوزه انتخاب می شوند همچنین در رسانه نود اجتماعی نداریم در حالی که در حوزه های مختلف بهداشت جسم،ورزش،اقتصاد، سیاست و … برنامه های متعدد وجود دارد.

موسوی گفت:در حوزه اجتماعی خیلی خوب کار نشده و اصرار و پافشاری نیز صورت نگرفته و و رویکرد ما هم عموما رویکردی فعال و آینده نگر نبود که این موضوع نیز به این بر می گردد که همه باید امور اجتماعی و جایگاه و نقش آن را در ایجاد امنیت اجتماعی پایدار، آنگونه که باید درک کنیم.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۳ دیدگاه مطلب براي " ضرورت توجه به مددکاری اجتماعی " ارسال شده است.

 1. marivan55 گفت:

  باسلام
  چگونه ما می توانیم عضو انجمن مددکاری اجتماعی ایران شویم؟

 2. وب سایت تخصصی مددکاران اجتماعی گفت:

  با سلام
  جهت ثبت نام آنلاین به وب سایت انجمن مددکاران اجتماعی می توانید مراجعه نمایید

 3. باسلام
  از طریق تکمیل فرم و پرداخت حق عضویت و ارسال به دفتر انجمن به نشانی:تهران، میدان انقلاب- خیابان جمال زاده جنوبی، خیابان دیلمان، پلاک۱۴ واحد ۲۰ هم می توانید عضو شوید از طریق مسئول دفترانجمن دراستان کردستان(اگر از استان کردستان باشید)آقای محسن ماربی هم می توانید مدارک را تکمیل و به انجمن ارسال نمایید.
  موسوی چلک

ارسال نظر


آخرین موضوعات