کد خبر: 8893 | تاریخ انتشار: ۱۳:۴۱:۴۲ - دوشنبه ۲۵ فرو ۱۳۹۳ | ۱۵ نظر | |

آیا جلسه مددکار اجتماعی با ریاست سازمان بهزیستی آغاز جدی گرفتن دیدگاههای تشکل های اجتماعی غیر دولتی است؟

بعد از دعوت تلفنی رییس محترم بهزیستی کشوراز اینجانب ، مبنی بربرگزاری جلسه ای مشترک در اتاق کار ایشان در ساختمان 10 طبقه ای بهزیستی فیاض بخش مباحث زیر در فضایی محترمانه و صمیمانه مورد بررسی قرار گرفت :
آقای رییس توضیحاتی در خصوص کم و کبف فعالیتهای خود در طول سالیان گذشته در حوزه های مختلف و بویژه بهزیستی بیان کردند. سپس آمادگی خود را برای شنیدن و پذیرش هر نقد و انتقادی در حوزه اجتماعی اعلام کردند.image_13921120884484
بعد از شنیدن نظرات دکتر، بنده هم نقطه نظرات خود را در قالب نقد و پیشنهادات ( که نمایندگی خرد جمعی را داشتم) به اطلاع رساندم. و نیز نقد و انتقادات جدی خود را نسبت به عملکرد معاونین بهزیستی تشریح کردم.
پیشنهادات ارائه شده عبارت بودند از :
تعیین گروه مشاورین اجتماعی غیر دولتی بمنظور انتقال مسائل و مشکلات و اطلاعات و پیشنهادات از استانها به ریاست کل بدون واسطه . ارائه لایحه ای به دولت بمنظور مشخص کردن متولی آسیبهای اجتماعی کشور با هدف ممانعت از موازی کاریهای بی نتیجه و حیف و میل بودجه های مربوطه .
طراحی و اجرای پروژه های آینده پژوهی در آسیب های اجتماعی بمنظور پیش بینی وضعیت آسیبها در 5 سال آینده و ارائه راهکارهای پیشگیرانه .
بستر سازی جدی برای فعالیت سازمانهای مردم نهاد در آسیبها در هر سه بعد تصمیم گیری ، نظارت و اجراء .
تعیین یک سخنگو در حوزه اجتماعی و آسیبها از طرف بهزیستی .
تلاش برای داشتن برنامه نود اجتماعی در صدا و سیما.
آقای دکتر هاشمی بعد از شنیدن اعتراض و دلایل بنده در خصوص مطالبات پایگاههای استان البرز دستور پرداخت را صادر کردند.
آقای رییس ضمن معرفی بنده به رییس اتاق فکر بهزیستی مبنی بر همکاری متقابل ، آقای دکتر سعید نیا هم اینجانب را بعنوان رییس کار گروه تخصصی امور اجتماعی و آسیبهای اتاق فکر بهزیستی کشور پیشنهاد دادند.نظر بنده هم این بود که بهتر است از هر استان 2 نفر متخصص حوزه اجتماعی در این اتاق فکر همکاری نمایند.
اما ضمن قدردانی از دید مثبت و انتقاد پذیری آقای دکتر هاشمی از آنجاییکه این شبهه پیش نیاید ( بقول یکی از معاونین محترم بهزیستی) هر کسی دادی بزند می تواند پولی از بهزیستی بگیرد!! از فردای همان روز جلسه مقالات انتقادی بنده در ایرنا و سایتها منتشر شدو اگر نقطه ضعفی ببینیم بعنوان یک وظیفه اجتماعی به نقد آن خواهم پرداخت ، چرا که معتقدم یک مددکار اجتماعی می بایست در هر سه بعد تصمیم گیری ، نظارت و عملکرد دخالت و حضور داشته باشد.

احمد علی جبارزاده مددکار اجتماعی

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱۵ دیدگاه مطلب براي " آیا جلسه مددکار اجتماعی با ریاست سازمان بهزیستی آغاز جدی گرفتن دیدگاههای تشکل های اجتماعی غیر دولتی است؟ " ارسال شده است.

 1. یزدانی گفت:

  مبارک باشد. همیشه همینطور سرافراز و پیروز باشید و جمع مددکاران اجتماعی نیز همینگونه منسجم و حمایتگر باقی بمانند. گرهی از کار شما اگر گشوده شود مددکاران اجتماعی به درستی راهی که می روند مطمئنتر خواهند شد. از مدیران بهزیستی هم باید تبریک گفت که بالاخره صدای یک انتقاد بحق را شنیدند. حتی اگر این حرکت، برای مهار یک جریان انتقادی بوده باشد باز هم به فال نیکش باید گرفت.
  امیدوارم از این پس نیز نوشته های علمی و انتقادی شما را در وبسایت تخصصی شاهد باشیم.

 2. اصغرنژاد گفت:

  ببخشید شما از کدوم نهاد به عنوان نماینده خرد جمعی حضور داشتید ؟

 3. با سلام و احترام

  برای بنده پیگیری و روحیه مطالبه گری استاد گرامی، آقای جبارزاده ستودنی است.واقعا این کار می تواند الگویی برای ما مددکاران اجتماعی قلمداد شود.

 4. جواد طلسچی یکتا گفت:

  با سلام و احترام؛
  جناب آقای جبار زاده و همچنین مدیریت محترم وبسایت تخصصی مددکاری اجتماعی

  شما امروز به خوبی و بشکلی کاملاً میدانی به اثبات رساندید که میزان تأثیر گذاری تحرکان جنبشهای اجتماعی تا چه حد بالاست. بنده هم این موفقیت بزرگ را خدمت شما و مجموعاً جامعه محترم مددکاران اجتماعی ایران تبریک عرض می کنم. موفق باشید. برادر کوچک شما. طلسچی.

 5. دکتر محامد گفت:

  ضمن قدر دانی از انتقادپذیری مسئولین محترم سازمان بهزیستی کشور امید است همچنان شاهد ادامه روند آغاز شده در این سازمان با توجه به نقش حیاتی آن در حوزه بسیار حساس مسائل اجتماعی باشیم. لازم به ذکر است پاسخ به مطالبات معقول و پیشنهادات علمی استاد محترم آقای جبارزاده در بهبود وضعیت بحرانی کشور از منظر اجتماعی و فرهنگی بسیار مفید فایده خواهد بود. با تشکر دکتر امیر محامد.

 6. مددکار گفت:

  چی شد یهو سرهنگ تبدیل شد به رییس محترم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  آقای جبار زاده از حقوق پرسنل پایگاه خدماتی کرج که از مهر ۹۲ حقوقنگرفتن چه خبر؟

 7. ایپک گفت:

  با سلام جناب جبارزاده . شما نماینده خرد جمعی کدام یک از نهاد های غیر دولتی هستید؟ ایا اگر اقای هاشمی به شما ۵۰ میلیون تومان بلا عوض نمی دادند باز هم از ایشان تعریف می کردید ؟ آیا اون ۵۰ میلیون تو مان را به آنهایی که نمایندگی می کنید دادید یا خودتان به تنهایی نوش جان کردید؟

 8. ایپک گفت:

  عجله نکنید نوبت حساب کشی از شما هم می شود

 9. یادم هست در جلسه ای در اسفند ۹۳ در اتاق مدیر کل محترم بهزیستی کرج به اتفاق مدیر کل محترم حراست جلسه ای داشتیم. صحبت درخصوص نحوه تعامل بنده با بهزیستی بود که ناگاه مدیر کل محترم گفتند راستی معاون من خانم فلانی می گفت شما درزمان مدیرکل قبلی مبلغ ۱۴ میلیون تومان بی دلیل به حسابتان ریخته اند . من که هرچقدر گشتم پول را در حسابم پیدا نکردم از مدیرکل محترم حراست خواستم تا پیگیری گنند و این پول رو آ پیدا کنند؟! تا این لحظه پیدا نشده! نیز در حالیکه هنوز مدیر پایگاهها بودم در یکی از نهادها شنیدم که باز همین معاون بهزیستی طی تماس تلفنی به آنها گفته قرارداد را لغو کرده ایم ! که چنین نبود. و اکنون حقوق پرسنل پایگاهها!! راستی پیشاپیش اعلام کنم در اخبار آینده از طرف همکاران بهزیستی ( نه مددکار اجتماعی) بنده نفر اصلی اختلاس ۳۰۰۰ میلیاردی بوده ام . این آخرین پاسخگویی من به چنین مهملاتی خواهد بود.جبارزاده – مددکار اجتماعی

 10. دکتر نواب گفت:

  با سلام حضور جناب آقای دکتر محامد گرامی و جناب آقای جبارزاده
  بنده از جناب محامد یک پرسش دارم . آیا شما اسناد مدارک جناب جبارزاده را در بهزیستی بررسی نموده اید که می فرمائید مطالبات معقول ؟؟؟ و یک توصیه به جنابعالی آقای جبارزاده ….. به نظر شما رویایی با نهاد دولتی بهزیستی به نفع تشکل های غیر دولتی است؟ شما با این طرز برخوردتان موجبات بی اعتمادی و گسستگی بهزیستی با تشکل ها را فراهم می کنید. سووال اینجاست که آیا فقط شما منتقد موثر هستید ؟ بنده و سایر تشکل های غیر دولتی آیا هیچ پیشنهادی , انتقادی و ارتباطی با بهزیستی نداشته ایم ؟ تا جایی که بنده به عنوان یکی از تشکل های غیر دولتی استان البرز پیگیری نموده ام هیچ یک از دوستان اطلاعی از نمایندگی شما به عنوان نماینده خرد جمعی ندارند . آیا تشکل های دیگری در استان البرز وجود دارد که زیر زمینی است و شما آنها را نمایندگی می گنید؟

 11. دکتر محامد گفت:

  حسب فرمایش جناب آقای دکتر نواب پاسخ خواهم داد: دقت کرده باشید آقای جبارزاده درخواستهای خود را در قالب نامه های متعددی علناً اعلام نموده اند: اولاً تا به این لحظه هیچ تکذیبیه ای از سوی مقامات بهزیستی مبنی بر نادرست بودن مطالبات آقای جبارزاده منتشر نشده است این سازمان دارای روابط عمومی است و می تواند اخبار مرتبط با خود را دائماً رصد کند. دوماً پس از انتشار نامه آقای جبارزاده مبنی بر وجود مطالبات ایشان از بهزیستی مدتی بعد خوشبختانه سازمان بهزیستی پاسخگو بودند لذا می توان این نتیجه منطقی را گرفت که مطالبات ایشان بحق بوده اند. اگر نتیجه دیگری نیز می توان گرفت دکتر تواب کمک حال ما باشند. متاسفانه دکتر نواب معتقدند در برابر عدم پرداخت دستمزد، تشکل های غیر دولتی بایستی بدلیل نداشتن قدرت سکوت کنند. این طرز برخورد تشکلهای غیر دولتی با بهزیستی نیست که موجبات بی اعتمادی را فرآهم میکند بلکه خلف وعده بهزیستی و عدم پرداخت به موقع حقوق زحمتکشان است که منجر به بی اعتمادی می شود…

 12. ایپک گفت:

  عجب …….این سایت هم برای خودش داستانی داره…. راستی قیمت اجاره این صفخات در سایت چنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 13. پارسا پور گفت:

  چناب جبارزاده با سلام بنده نیز سوال جناب آقای دکتر نواب را دارم مرحمت بفرمائید پاسخ دهید سپاسگذار خوام شد.

 14. … دنبال هر چی بگردی همانرو پیدا می کنی!!!
  سالها پیش که دانشجوی ترم اول علامه بودم ، با مرحوم دکتر پاشا از اساتید گرانقدر و توانمند جامعه شناسی دانشگاه واحد مقدمات جامعه شناسی داشتیم. استاد که می گفت و در تخته سیاه می نوشت گرم صحبت بود . در این میان یکی از دانشجویان مد ام دستش را بلند می کرد که سئوالی کند و استاد برای اینکه حواسش پرت نشود هی با دست اشاره می کرد که صبر کن و کلامم را قطع نکن. استاد همچنان مباحث سنگین را بیان می کرد و این همکلاسی ما همچنان دست بالا می برد تا اینکه استاد با انفجاری گفت : خب سئوالتو بپرس! دوستمان با آرامش گفت ببخشید استاد شما نقطه کلمه کتاب را روی تخته کم گذاشته اید!!! استاد وا رفت! لحظاتی در چشم او خیره شد و بعد جلو رفت و گفت: خداخیرت دهد که دانشگاه علامه را از این بی نقطگی نجات دادی و خطای بزرگ مرا اصلاح کردی!!! این خاطره بیادم آمد تا بگویم هر کسی بر اساس نیاز و بینش خود در تعاملات اجتماعی وارد می شود و عمل می کندو می بیند و می پرسد. دوستانی در این یادداشت من که در بالا گفته ام و گزارشی از دیدارم با رییس بهزیستی داده ام به دنبال اینند که من نماینده کدام تشکل زیر زمینی یا روزمینی ام؟! با بقیه معضلات کار ندارند!!!فقط این را عرض کنم که فرق است بین نمایندگی خرد جمعی با نمایندگی تشکل اجتماعی! حتما دوستان عاقل فرق این دو را می دانند.و همین اندازه بس که من با خردهای جمعی چون مردم ، انجمن مددکاری اجتماعی کشور ، کانون کلینیکهای کشوری و استانی ، کارگروه آسیبهای اجتماعی انجمن مددکاری ، کودکان کار و خیابان و بنیاد کودک استان ، دانشجویان کارورز مددکاری اجتماعی و … کار می کنم و آشنا هستم و در جلساتی که با معاون وزیر ، مدیر کل وزارتخانه ، نماینده مجلس و… داشته ام محصول این خرد جمعی را عرضه کرده ام و حتی بعضا نوشته های مکتوب بعضی از این دوستان را عرضه کرده ام. نیز در بعضی از این جلسات نماینده تشکلها هم بوده ام. نماینده دوستان فعال دیرو ز و بی تفاوت امروز!

 15. نوروزی گفت:

  باسلام اقای جبارزادهانسانهای عالم وعاقل وعامل که دربطن مشکلات واسیبهای اجتماعی هستند صدای شما راشنیدند ومی پذیرند ولی چه کنیم که بعضی ها حاضرند از جان بگذرند ولی ازمال نگذرند تسلیم حرف ناحق نشوید خدا وخرد جمعی باشماست

ارسال نظر


آخرین موضوعات