کد خبر: 8929 | تاریخ انتشار: ۰:۰۰:۴۴ - سه شنبه ۲ ارد ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

سکونت بیش از 16 میلیون نفر در سکونتگاه های غیررسمی

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمان وبهسازی شهری ایران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان عنوان کرد: جمعیتی بیشتر از 6 میلیون نفر در سکونتگاه های غیر رسمی زندگی می‌کنند. اگر این جمعیت را با جمعیتی که در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند جمع ببندیم حدود 16 میلیون نفر می‌شود که این نشان می‌دهد 16 میلیون نفر از جمعیت کشور در شرایط نامناسب و مکان‌هایی که در مخاطره هستند زندگی می‌کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: بهترین راه‌حلی که در مطالعه مشترک با بانک جهانی به آن رسیدیم دخیل کردن اهالی این سکونتگاه‌ها در ساماندهی این محله‌ها است.80978989-5390700
مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران با اشاره به اینکه ساخت مسکن مهر در گسترش سکونتگاه های غیر رسمی موثر است افزود: گسستگی در پیوندهای بافت‌های شهری ، نابسامانی‌هایی را در آینده به دنبال خواهد داشت، هم نابسامانی در عرصه اجتماعی هم نابسامانی در عرصه های فیزیکی و کالبدی ایجاد می کرد.
وی در ادامه توضیح داد: در ساخت مسکن مهر، به جای این که از فرصت‌های درون شهر استفاده کنیم در حاشیه شهرها مسکن ساخته شده و ضمن گسترش افقی ناموزون شهر موجب افزایش محدوده های خدمات مدیریت شهری ، ازبین رفتن منابع و گسست فضائی – کالبدی شهر شده است .

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات