کد خبر: 8953 | تاریخ انتشار: ۱۲:۵۰:۴۴ - پنجشنبه ۴ ارد ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

چرخه رفع فقر و محرومیت مردمی شود

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، هدایت صفری عصر امروز در جمع کارکنان کمیته امداد امام خمینی (ره) مدیریت شهرستان قزوین بیان داشت: کمیته امداد امام خمینی (ره) نهادی مردمی و انقلابی است که محور اصلی فعالیتش رسیدگی به نیازمندان و محرومان است.

وی ادامه داد: حال در این میان یکی از حوزه‌های اساسی و اصلی کار امداد، حوزه حمایتی است که باید راهبردهای کاری را در این حوزه با شیوه نوین و کاربردی تغییر داد، از این رو مددکاران ما باید برنامه محور باشند و با تولید فکر، برنامه‌ها را تبدیل به محصول و عملیاتی کنند.13910106000087_PhotoA

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین اضافه کرد: سال گذشته که سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی بود تلاش کردیم تا حماسه آفرین باشیم حال در سال جدید که از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی مزین شده است، باید تلاش کنیم در این دو عرصه کارها را محوریت دهیم.

وی تصریح کرد: در کمیته امداد بُعد اقتصادی و توانمندسازی جامعه هدف مهم است، اما موضوع دیگری که اهمیت دارد و در راستای شعار سال نیز قرار دارد تلاش برای رهایی خانواده‌های آسیب دیده از استضعاف فرهنگی است.

صفری اعلام کرد: ارتباط کارکنان امداد با آحاد مردم به ویژه خیران بسیار خوب است و خداوند سبحان را شاکریم که با تلاش امدادگران اعتماد مردمی به این نهاد روز به روز در حال گسترش است که جا دارد در این فضای حاصل شده در راستای کمک به محرومان به نحو مطلوب تلاش کنیم.

وی خاطرنشان کرد: حوزه حمایتی امروز با یک رویکرد علمی و تخصصی دنبال می‌شود در نتیجه در این حوزه باید نقاط تهدید و فرصت خوب بررسی و برای رفع نواقص آن همت کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین تصریح کرد: لازم است تلاش برای تحقق برنامه‌ها بر اساس تقویم اجرایی و در سرفصل هایی که کمتر توجه شده است، ارتقا یابد از طرفی لازم است برنامه‌ها به صورت علمی و کیفی اجرایی شود و مددکاران از روزمرگی در کارها پرهیز کنند.

وی خاطرنشان کرد: امروز مددکاران باید ذائقه مددجویان را به خوبی بشناسند، توانمندی و استعدادهای آنها را بررسی کنند و با ارائه آموزش‌های لازم استعدادهای آنها را در ابعاد مختلف شکوفا سازند.

صفری توضیح داد: مددکاران به عنوان سفیران این نهاد در خط مقدم فعالیت‌های این نهاد قرار دارند در نتیجه نیاز است با افزایش دانش و اطلاعات روز و حرکت برنامه محور در راستای توانمندسازی جامعه هدف توأم با حفظ عزت نفس و کرامت انسانی و آرامش خانواده های آسیب دیده گام بردارند.

وی اظهارداشت: مددکاران حرفه‌ای افرادی هستند که از مداخلات حرفه‌ای و تخصصی خوب بهره می‌برند و با توان‌سنجی، نیازسنجی و اولویت بندی خدمات هدفمند و زمان دار را به جامعه هدف ارائه می کنند از این رو امروز باید تلاش کرد تا متناسب با نیاز شهرستان و جامعه هدف، خدمات خود را ارائه دهیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین تأکید کرد: شاه بیت کار مدیریت تصمیم گیری است و تصمیم گیری خوب و مطلوب نیازمند اطلاعات است، از این رو ما توصیه می کنیم براساس آمار نیازهای مددجویان را رصد کنید، مددکاران تلاش کنند محیط یأس و ناامید و بی نشاط خانواده‌ها را به محیط پرنشاط و امید تبدیل کنند.

وی افزود: لازم است فرهنگ کار جمعی را در ادارات همراه با تولید فکر و خرد جمعی نهادینه کرد؛ کار گروهی و سازمانی نیازمند برنامه‌ریزی است، از طریق برنامه ریزی می‌توان رسالت و اهداف سازمانی را محقق کرد ما امروز در بحث مددکار محوری وظیفه داریم اقتصاد خانواده ها را رشد دهیم و با اجرای طرح‌های اکرام، محسنین، شفاء، کوثر، رضوان و …. توأم با بهره‌گیری از دانش خود و دیگران می‌توان به این اهداف مهم دست یافت.

صفری اضافه کرد: هزاره سوم هزاره خرد و دانایی است، مدیریت در این هزاره به صورت تبیینی است که در این میان حوزه فرهنگی نقش بسزا و برجسته ای در تقویت باورهای دینی و اعتقادی جامعه هدف دارد بنابراین لازم است در این زمنیه برنامه ریزی بیشتر و کار افزون تری انجام شود.

وی یادآور شد: حوزه اشتغال نیز باید با ایجاد کاریابی منشاء توانمندی جامعه هدف شود البته توانمندی جامعه هدف نیازمند کارهای مستمر است، همه ما باید تلاش کنیم چرخه رفع فقر و محرومیت مردمی شود و از ظرفیت خیران، افراد متمکن و خود خانواده برای کاهش فقر استفاده شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات