کد خبر: 8959 | تاریخ انتشار: ۸:۴۱:۳۱ - شنبه ۶ ارد ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

تشکیل کارگروه مددکاری اجتماعی در زندان بویین زهرا

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان قزوین، ابوالفضل حسینی مرادآبادی گفت: به منظور کاهش جمعیت کیفری در زندان بویین زهرا و رسیدگی ویژه به پرونده قضایی مددجویان نخستین کارگروه مددکاری اجتماعی تشکیل شد.

وی افزود: کارگروه مددکاری اجتماعی در رسیدگی و ختم پرونده‌ها نقش بسزایی داشته و منجر به کوتاه شدن فرآیند آزادی مددجویان می‌شود.13930127000118_PhotoA

حسینی مرادآبادی با اشاره به برنامه یکساله این کارگروه اظهار داشت: در تدوین برنامه‌های کارگروه مددکاری تلاش شده بیشتر اقدامات و فعالیت‌های مددکاران اجتماعی حول محور رسیدگی به درخواست‌های مددجویان باشد.

وی عنوان کرد: برای اجرای مطلوب این برنامه نیازمند تعامل و همکاری دستگاه قضایی هستیم که زمینه‌های همکاری مسئولان قضایی شهرستان بویین زهرا فرآیند رسیدگی به مسائل و مشکلات قضایی مددجویان را تسهیل بخشیده است.

رئیس زندان شهرستان بویین زهرا تأکید کرد: این کارگروه به صورت ماهیانه و به طور منظم در زندان برگزار می‌‌شود و امیدوار هستیم با اجرای درست این طرح بتوان گام‌های مؤثری برای کاهش جمعیت کیفری زندان برداشت.

حسینی مرادآبادی خاطرنشان کرد: شورای طبقه‌بندی زندانیان، شورای حل اختلاف زندان و کارگروه مددکاری اجتماعی همسو با سیاست‌های سازمانی در تلاش است تا در دو اقدام پیشگیرانه و میانجیگرانه زمینه‌های بروز جرم و بازگشت مجدد مددجویان به زندان را کاهش دهد.
– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930204000672#sthash.zcVd8J3r.dpuf

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات