کد خبر: 9021 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۰۰ - جمعه ۱۲ ارد ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

تغییر مسیرجنس آسیب‌های اجتماعی در آینده به سمت نشاط سطحی

سید حسن موسوی چلک، رئیس انجمن مددکاری ایران در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار زنان و خانواده خبرگزاری تسنیم، در خصوص ” روز جهانی خنده” اظهارداشت: یکی از نیاز‌های بشر، نیاز به شادی است درواقع شاد بودن حق هر فرد بوده و یکی از علایم شادی نیز خنده است.

وی ادامه داد: خنده واقعی باید در میان افراد افزایش یابد چراکه این امر سلامت و امنیت روانی را به دنبال دارد و باعث می‌شود که افراد با مسائل راحت‌تر کنار بیایند همچنین این موضوع در گسترش روابط اجتماعی و بین فردی نقش به‌سزایی دارد.139110270002253

رئیس انجمن مددکاری ایران بیان کرد: معمولاً فردی که چهره شاد دارد در دوستیابی موفق‌تر است و فشار‌های زندگی کمتر روی آن تاثیر می‌گذارد. از طرفی دیگر معمولاً کسانی که چهره خندان دارند در انتقال پیام و شادی به دیگران موثر هستند.

**چنبره‌زدن در فضای غم و اندوه باعث انزوا و افزایش مشکلات می‌شود

موسوی چلک با بیان اینکه شادی به این معنا نیست که افراد همه چیز را شوخی بگیرند، افزود: چنبره‌زدن در فضای غم و اندوه باعث انزوا و افزایش مشکلات می‌شود؛فردی که عبوس است بیشتر در معرض افسردگی و انزوا است.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها در ایجاد شادی نقش به سزایی دارند که می‌توانند در انتقال اطلاعات و شادی‌آفرینی در جامعه موثر باشند، عنوان کرد: صدا و سیما به عنوان رسانه ملی باید در جهت پخش برنامه‌هایی در زمینه انتقال پیام مثبت، آموزش مهارت‌های ارتباطی و مقابله با استرس گام بردارد.

رئیس انجمن مددکاری ایران با اشاره به اینکه بداخلاقی را نباید با جدی بودن یکسان دانست، گفت: افزایش افسردگی، گسترش آسیب‌های اجتماعی و روی آوردن به استفاده از مشروبات و مشکلات روانی از عوامل غم بسیار است.

وی افزود: در آینده جنس آسیب‌های اجتماعی به سوی نشاط سطحی می‌رود و این امر در کمین نوجوانان و جوانان است به این معنا که افراد تنها نشاط سطحی را تجربه کرده و از اعماق وجود شاد نیستند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات