کد خبر: 9058 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۳۴ - سه شنبه ۱۶ ارد ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

239 زندانی بیرجندی با پیگیری‌های مددکاران زندان آزاد شدند

محمدعلی اربابی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند اظهار داشت: مددکار اجتماعی زندان دارای وظایف متعددی است که این وظایف گستره بسیاری وسیعی از ارتباط با مددجو تا مجموعه اجتماع و محیط بیرونی یعنی خانواده مددجو، شاکی خصوصی، مراجع قضائی، مسئولان زندان و سایر مؤسسات حمایتی را شامل می‌شود.185737_PhotoA

وی، تلاش در جهت فراهم کردن زمینه هدایت معنوی و مادی مددجو، شناخت توانائی‌ها و مشکلات مددجو و سعی در بهره‌ور کردن استعدادها، چاره‌جویی نارسایی‌ها و مشکلات روانی، اجتماعی و اقتصادی مددجو، تلاش برای تطبیق مقتضیات اجتماعی با شرایط فردی مددجو و فراهم آوردن شرایط پذیرش اجتماعی مددجو و سازگاری اجتماعی وی را از وظایف مهم مددکاران زندان عنوان کرد.

مدیرکل زندان‌های خراسان جنوبی تصریح کرد: در همین راستا مددکاران اجتماعی زندان بیرجند در سال گذشته پرونده قضایی 4 هزار و 448 مددجو را مورد مطالعه و بررسی قرار دادند و وضعیت قضایی 3 هزار و 913 زندانی را از مراجع قضایی پیگیری کردند.

اخذ رضایت از 66 شاکی توسط مددکاران

اربابی ادامه داد: طی این مدت مددکاران زندان با اولیای دم 62 زندانی بیرجندی گفت‌وگو کردند که این کار سبب اخذ رضایت هفت نفر از اولیای دم زندانیان شد.

وی از اخذ رضایت 66 نفر از شاکیان مددجویان در سال 92 خبر داد و گفت: مددکاران زندان بیرجند طی این مدت با 283 نفر از شاکیان زندانیان تماس برقرار کردند که این امر سبب اخذ رضایت 66 نفر از آن‌ها شد.

مدیرکل زندان های خراسان جنوبی پیگیری آزادی مشروط یک‌هزار و 128 مددجو و عفو موردی 883 زندانی بیرجندی را از اقدامات دیگر این مددکاران برشمرد و متذکر شد: در طول سال گذشته 239 زندانی بیرجندی با پیگیری‌های مددکاران اجتماعی زندان آزاد شدند.

اربابی بررسی وضعیت جسمانی یک‌هزار و 245 نفر، وضعیت روانی 3 هزار و 903 نفر، وضعیت تحصیلی و مهارتی 3 هزار و 825 نفر و بررسی وضعیت خانوادگی و روش تربیتی رایج در خانواده 3 هزار و 954 نفر از زندانیان را از جمله اقدامات دیگر مددکاران زندان بیرجند اعلام کرد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات مشاوره فردی و گروهی برای مددجویان، یادآور شد: مددکاران در سال 92 برای 15 هزار و 577 مددجو در زندان بیرجند جلسات مشاوره‌ برگزار کردند.

تدوین 185 برنامه حمایتی توسط مددکاران

مدیرکل زندان‌های خراسان جنوبی ادامه داد: مددکاران اجتماعی زندان در طی این مدت 136 زندانی را به مرکز مراقبت بعد از خروج، 148 نفر را به انجمن حمایت از زندانیان و 55 مددجو را نیز به ستاد دیه استان معرفی کردند.

اربابی همچنین به معرفی خانوده‌‌های زندانیان به سازمان‌های حمایتی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته 443 خانواده به کمیته امداد، 13 خانواده به بهزیستی و مورد نیز به مراکز مشاورهای درمانی و توانبخشی معرفی شدند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در سال 92 مددکاران زندان بیرجند 185 برنامه حمایتی را برای کمک به مددجویان این زندان تهیه و تدوین کردند.
– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930213001771#sthash.IJgyY2lc.dpuf

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات