کد خبر: 9088 | تاریخ انتشار: ۰:۰۰:۳۹ - پنجشنبه ۱۸ ارد ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

دیدار وزیر کشور با مددکاران اجتماعی

به گزارش ایرنا از ستاد مبارزه با مواد مخدر،« حسن موسوی چلک» افزود: این نشست به مناسبت روز مددکاری اجتماعی و با هدف بررسی نقش و جایگاه مددکاری اجتماعی در اجتماعی کردن کنترل و کاهش مواد مخدر برگزار می شود زیرا ظرفیت ها و حوزه های مختلف می توانند در اتخاذ راهکارهای موثر در اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر کمک کنند.81154964-5679248

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران اظهار داشت: معتقدیم که لازمه اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر این است که با مردم در ارتباط باشیم تا آنها نسبت به مصرف مواد مخدر و آسیب های آن حساس شوند و برایشان دغدغه ایجاد شود تا در امر مبارزه مشارکت کنند.

موسوی چلک ادامه داد: انجمن مددکاران اجتماعی یکی از بهترین گزینه ها برای مدیریت اجتماعی کردن امور و بالاخص مبارزه با مواد مخدر و کاهش آسیب است و این نشست می تواند مقدمه ای برای استفاده بیشتر از ظرفیت مددکاران اجتماعی در حوزه مواد مخدر اعم از پیشگیری، درمان و حمایت اجتماعی باشد.

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت های مردمی ستاد افزود: مددکاران دقیق ترین، به روزترین و بهترین اطلاعات را در اختیار دارند لذا در اتخاذ سیاست گذاری ها و برنامه ریزی های این حوزه نقش موثری خواهند داشت.

به گفته وی، آنها به دلیل تخصص و داشتن مهارت خاص در حوزه اجتماع محور و شناسایی منابع و استفاده بهینه از منابع موجود می توانند کمک کنند تا جایگاه مددکاری اجتماعی از آنچه که هست قوت بیشتری پیدا کند.

تلاش هایی در جریان است تا با توجه به نقش حضرت علی (ع) در رسیدگی به وضعیت محرومان جامعه سالروز میلاد ایشان به عنوان روز مددکاری نامگذاری شود.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات