کد خبر: 9091 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۴۲ - پنجشنبه ۱۸ ارد ۱۳۹۳ | ۱ نظر | |

راه‌اندازی ۳۷۴ خانه مددکاری اجتماعی برای اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد

معاون سابق امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران از راه‌اندازی و فعالیت خانه‌های مددکاری اجتماعی در ۳۷۴ محله ‏تهران با رویکرد اجتماعی شدن مبارزه خبر داد. ‏

به گزارش سلامت نیوز به نقل از از ستاد مبارزه با مواد مخدر،محمدهادی ایازی معاون سابق امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران با تأکید بر انتخاب مسیر درست برای حل معضل ‏اعتیاد در قالب اجتماعی کردن مبارزه گفت: «مهم‌ترین موضوعی که به نظر می‌رسد در شرایط فعلی می‌تواند به حل این آسیب ‏بزرگ اجتماعی کمک کند مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر و فرهنگ‌سازی آن است.»

وی افزود: «با این رویکرد نه تنها شاهد مشارکت گسترده مواد مخدر خواهیم بود بلکه نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در این بخش ‏می‌تواند تعیین‌کننده و حائز اهمیت باشد. ‏»

ایازی با بیان اینکه به نظر می‌رسد ساختارهای موجودی که در زمینه مواد مخدر پیش بینی شده ساختارهای کارآمدی نیست، ‏اظهار کرد: «هرچند دستگاه‌های دولتی موظف به ارائه برنامه در این زمینه هستند اما ساختار موجود پاسخگوی این مسأله ‏نیست و اگر بتوانیم مشارکت مردم در حوزه اعتیاد ایجاد کنیم به موفقیت‌هایی خواهیم رسید چرا که مردم همواره نشان داده‌اند ‏در هر زمینه‌ای که به صورت گسترده مشارکت کرده‌اند نقش بی‌بدیل و تعیین کننده‌ای داشته‌اند.»

معاون سابق امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران با تأکید بر نقش و حضور مردم در حل معضل اعتیاد در جامعه گفت: ‏«دستگاه‌های دولتی نیز باید در این زمینه برنامه‌هایی را اتخاذ کرده و بسترهای حضور مردم را فراهم کنند.»

ایازی در خصوص نقش شهرداری به‌عنوان مردمی‌ترین ارگان نیز گفت: «شهرداری در سا2زمان رفاه، خدمات و امور ‏اجتماعی منطبق با رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با اعتیاد برنامه‌هایی را تدوین و در ۳۷۴ محله شهر تهران خانه‌های ‏مددکاری اجتماعی پیش بینی کرده است که این مراکز درصدد فراهم کردن زمینه‌های مشارکت مردم هستند. ‏»

وی در ادامه اظهار کرد: «ستاد مبارزه با مواد مخدر باید نحوه مشارکت مردم در این زمینه را مورد بررسی قرار دهد و اگر به ‏راهکارهای مناسب در اتاق فکر خود رسید اعمال کند، به نظر می‌رسد شهرداری و سایر ارگان‌هایی که ارتباط گسترده‌ای با مردم دارند ‏می‌توانند نقش جدی‌تری را ایفا کنند. ‏»

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ دیدگاه مطلب براي " راه‌اندازی ۳۷۴ خانه مددکاری اجتماعی برای اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد " ارسال شده است.

  1. مددکاراجتماعی گفت:

    جناب آقای سردار ایازی
    خانه هایی تحت عنوان مددکاری خواستید راه اندازی کنید اما (محض اطلاع شما عرض می شود که) هیچگاه نکردید. یک دلیل هم بیشتر ندارد: بنا بر آن بود که فقط بگویید ما اجتماعی هستیم و بنا نبود کار خاصی صورت بگیرد. تقریبا صددرصد طرح ها و ایده هایی که در مجموعه عظیم شهرداری تهران که شاید به اندازه درآمد کل مردم تهران پول در آن هزینه میشود فقط برای همین است که شهردار محترم بیایند یک دقیقه پشت تریبون و بگویند: شهرداری در دوره مدیریت من رنگ و بوی اجتماعی داشت!! ایکاش انهمه هزینه که معاونت شما فقط برای تهیه گزارشهای آنچنانی هزینه کرد را بین مردم آسیب دیده شهر تقسیم می کردید شاید بخشی از مشکلات مردم حل می شد. حضور شما سرداران محترم سپاه در شهرداری فقط راه را برای ورود یک مدیر اجتماعی سخت کرد. چون آن قدر شعار غیرواقعی دادید که حالا حالاها کسی به این حرفها اعتماد نمیکند.
    ما که حلال می کنیم اما کمی در خلوتتان آخرتتان فکر کنید.

ارسال نظر


آخرین موضوعات