کد خبر: 9153 | تاریخ انتشار: ۰:۰۰:۵۱ - دوشنبه ۲۲ ارد ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

مددکار اجتماعی به عنوان پست سازمانی مدرن

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، امین موحدی در همایش تجلیل از مددکاران اجتماعی کمیته‌ امداد اردبیل اظهار کرد: کمیته‌ امداد استان اردبیل همواره یکی از نهادهایی بوده است که به صورت تخصصی به مقوله‌‌ مددکار اجتماعی نگاهی عمیق داشته است.13930221145108662733453

وی با بیان اینکه کمیته امداد همواره بحث آموزش مددکاران اجتماعی را جدی گرفته است، گفت: این نهاد تا کنون کارگاه های متعددی را برای آموزش مددکاران خود برگزار کرده که می توان تأثیر مثبت این دوره های آموزشی را در تسهیل یافتن رسیدگی به امور مددجویان به خوبی مشاهده کرد.

موحدی با تشریح اینکه مددکار اجتماعی و نظم اجتماعی با یکدیگر تطابق دارند، افزود: امروزه در دنیا، مددکار اجتماعی به عنوان پست سازمانی مدرن تلقی می شود و حتی در مباحثی همچون ترافیک، شهرنشینی و غیره از مددکاران اجتماعی استفاده می کنند.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: مددکاران اجتماعی باید مشکلات خانواده های نیازمند را به صورت عمیق دیده و برای مرتفع کردن مشکلات آنان ریشه یابی کنند.

وی فقر را مادر تمامی آسیب های اجتماعی بیان و تصریح کرد: اعتیاد، کودک آزاری و غیره همواره با تأثیر از آسیب های اجتماعی رخ می دهند که وظیفه‌ مددکاران اجتماعی فراهم آوردن جامعه ای آرمانی است.

موحدی با تشریح نقش مهم مددکاران اجتماعی کمیته‌ امداد در رفع نیازهای اساسی خانواده های تحت پوشش این نهاد، گفت: مددکار اجتماعی حرفه ای مقدس است که وقتی این حرفه با نهادی مانند کمیته امداد تلفیق می شود، نتایج بسار حائز اهمیتی را در پیشگیری از آسیب های اجتماعی به همراه دارد.

وی تشریح کرد: در واقع کمیته‌ امداد در پی حل مشکلات ریشه ای جامعه است که این امر را به خوبی توانسته به انجام رساند.

موحدی با ارائه‌ی گزارشی از تاریخچه‌ شکل گیری مددکار اجتماعی اظهار کرد: انجمن مددکاران اجتماعی استان درصدد است تا مددکاران اجتماعی تمامی نهاد ها، سازمان ها و دستگاه های اجرایی را به یکدیگر نزدیک کند.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات