کد خبر: 9191 | تاریخ انتشار: ۰:۱۸:۴۴ - چهارشنبه ۲۴ ارد ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

کودکان کار به طور نمادین بیمه می شوند

نماینده سازمان‌های مردم نهاد حوزه کودکان کار از آغاز طرح بیمه کودکان کار با ۱۲۰ کودک با همکاری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، بیمه سلامت ایرانیان و سازمان‌های مردم نهاد خبر داد.

محمد لطفی، نماینده فعالین سازمان‌های مردم نهاد حوزه حقوق کودکان کار در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفتگو با ایلنا از بیمه ۱۲۰ کودک کار خبر داد و گفت: معاونت اجتماعی وزارت کار با همکاری بیمه سلامت ایرانیان و تعدادی از NGO‌های حوزه کودکان برای ۱۲۰ کودک کار دفترچه بیمه تامین اجتماعی صادر کرده‌اند.

وی افزود: البته بیمه این ۱۲۰ کودک جنبه نمادین دارد و قرار است که تمامی کودکان کاری که از طریق NGO‌ها معرفی می‌شوند؛ از این بیمه بهره‌مند شوند.

این فعال حقوق کودکان با بیان اینکه شروع بیمه کودکان کار را می‌توان به فال نیک گرفت، ادامه داد: هنگامی که این بیمه برای تعداد زیادی از کودکان عملی شود می‌توانیم بگوییم که قدم بزرگی در زمینه حمایت از کودکان کار انجام شده است.

لطفی گفت: این طرح مکانیزمی برای حفاظت از این کودکان و کاهش هزینه خانواده‌های آنان است هرچند که تقویت بیمه‌های کارگری نیز می‌تواند برنامه موثری در این زمینه باشد.

وی افزود: امیدوارم مکانیزمی هم برای کودکان کاری که اوراق هویتی ندارند اندیشیده شود. از تمام کسانی که این طرح را اجرا می کنند تشکر می‌کنیم وامیدواریم که این مسیر ادامه پیدا کند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات