کد خبر: 9197 | تاریخ انتشار: ۷:۲۹:۴۰ - پنجشنبه ۲۵ ارد ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

انجمن مددکاری در استان زنجان راه اندازی می شود

مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: انجمن مددکاری در استان زنجان تا پایان سال جاری راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی مکاریان ظهر چهارشنبه در مراسم روز مدکاری در تجلیل از مددکاران بهزیستی افزود: مدد کاری واژه ای الهی است و کمک به همنوع نیز در فطرت ما نهفته است با نگاهی ژرف و عمیق به مکتب قرآن و نهج البلاغه و دیگر مستندات، به جایگاه مددکاری در دین اسلام پی خواهیم برد.IMG14545583

وی اظهار داشت: یک مددکار زمانی خوب و اثر بخش است که یاری رسان و کمک کننده باشد و دانش و مهارت امداد رسانی را داشته و با اصول اخلاق حرفه ای آشنا باشد و به طور ذاتی از حس نوعوستی قوی بهره مند باشد.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با یادآوری درک و ریشه مددکاری از علم و هنر گفت : مددکاری اجتماعی، فعالیتی است حرفه ای که مددکار کمک می کند، مددجو به توانایی های خود پی برده و به حل مشکلات اقدام کند.

مکاریان اظهار کرد: مددکاران باید رابطه حرفه ای خود را اجرا کنند و بدین وسیله رضایت درونی خویش را به همنوع خود ابراز کنند.

وی افزود: مددکاری اجتماعی ،حرفه ای است مبتنی بر دانش اصول، ارزش ها، مهارتها و روش هایی است که هدف از آن کمک به افراد، گروهها و جامعه است تا بتوانند با تکیه بر تواناییها و استفاده از منابع موجود برای حل مشکل یا رفع نیاز خود اقدام کرده و به رضایت خاطر دست یابند و پس از آن بتوانند تاثیرگذار باشند.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان تصریح کرد: متاسفانه استان زنجان فاقد انجمن مددکاری است و مشاورین در حوزه های اجتماعی برای فارغ التحصیلان رشته مددکاری انجمن مددکاری استان را شکل دهند.

مکاریان گفت: جایگاه مددکاری در دین اسلام از اهمیت بالایی برخوردار است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات