کد خبر: 9203 | تاریخ انتشار: ۱۱:۵۶:۳۴ - پنجشنبه ۲۵ ارد ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

نسخه نهایی تعریف مرجع مددکاری اجتماعی منتشر شد

فدراسیون بین المللی مددکاران اجتماعی نسخه نهایی تعریف مددکاری اجتماعی را جهت تصویب در مجمع عمومی اعلام کرد.

به گزارش وبسایت تخصصی مددکاران اجتماعی، کمیته اجرایی این فدراسیون که در فروردین سال گذشته پیش نویس تعریف مرجع مددکاری اجتماعی را برای نظرخواهی از متخصصین سراسر جهان پیشنهاد کرده بود نسخه نهایی این تعریف را بر خروجی وبسایت خود قرار داده است. بنا بر اعلام این کمیته، این تعریف پس از تصویب در مجمع عمومی دوسالانه تا اطلاع ثانوی به عنوان تعریف مرجع این حرفه خواهد بود.bg-footer

در نسخه نهایی این تعریف، عملگرایانه بودن، دانشگاهی بودن و استفاده از نظریات منحصر به فرد مددکاری اجتماعی مورد اشاره قرار گرفته که در نسخه پیشنهادی اولیه وجود نداشت.

ترجمه فارسی تعریف مذکور به این ترتیب است:

“مددکاری اجتماعی یک حرفه مبتنی بر عمل و یک رشته دانشگاهی است که توسعه و تغییر اجتماعی،انسجام اجتماعی و توانمندسازی و آزادسازی افراد را ارتقا می دهد. اصول عدالت اجتماعی،حقوق بشر، مسولیت جمعی و احترام به تفاوتها (diversities) جایگاه مرکزی برای مددکاری اجتماعی دارند. مددکاری اجتماعی با تکیه بر نظریات مددکاری اجتماعی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و دانش بومی، افراد و ساختارها را در بررسی چالشهای زندگی و تقویت بهزیستی (well-being) درگیر می کند”

این تعریف علاوه بر زبان انگلیسی به ده زبان زنده دیگر دنیا ترجمه شده و در روز کنگره دوسالانه مددکاران اجتماعی که در حکم مجمع عمومی این فدراسیون است به صورت رسمی تصویب خواهد شد.

شایان ذکر است این کنگره در تاریخ 6 و7 جولای سال 2014 مصادف با پانزدهم و شانزدهم تیرماه سال جاری در شهر ملبورن استرالیا برگزار خواهد شد./ پایان پیام

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات