کد خبر: 9335 | تاریخ انتشار: ۱۳:۱۳:۳۷ - سه شنبه ۶ خرد ۱۳۹۳ | ۱ نظر | |

سازمان بهزیستی اکنون 150 نوع فعالیت دارد

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، همایون هاشمی در بیست و نهمین همایش انجمن مددکاران اجتماعی ایران که با موضوع «مددکاری اجتماعی و نظم اجتماعی» که صبح امروز در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد، اظهار داشت: ادبیات مددکاری روز به روز در کشور ما گسترده‌تر می‌شود و مفهوم آن در خانواده و جامعه هویدا می‌شود.

وی تصریح کرد: در حالی جامعه به سمت صنعتی شدن با شتاب زیاد پیش می‌رود که باید همه ارکان جامعه به پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و … کمک کنند.

هاشمی خاطر نشان کرد: در تعریف مددکاری حرفه‌ای موضوعاتی چون علم، هنر و فرآیند انسانی در آن دخیل است و باعث حرکت آن می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور بیان داشت: باید مقداری شتابمان را نسبت به گروه‌های دیگر بشتر کنیم و با شرایط فعلی حرکت کنیم و تمام ظرفیت‌های جامعه در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده شود.

وی بیان داشت: ما باید بتوانیم مردم را با مفهوم مددکار اجتماعی آشنا کنیم و به سطوح مختلف پیشگیری توجه ویژه‌ای شود.

وی خاطر نشان کرد: سطوح پشگیری دارای 3 سطح؛ یک، سطح دو و سطح 3 است که قطعاً هزینه‌های سطح یک کمتر است و باید توجه ویژه‌ای را به آن داشته باشیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطر نشان کرد: ما باید بتوانیم در مدارس و سایر واحدهای آموزشی، واحد مددکاری داشته باشیم چرا که قرار دادن این واحد مددکاری در واحدهای آموزشی به ارائه خدمات بهتر با شتاب بیشتر منجر خواهد شد.

هاشمی با بیان اینکه سازمان بهزیستی هم اکنون 150 نوع فعالیت دارد، گفت: قریب به اتفاق این فعالیت‌ها فرآیند مددکاری دارند.

هاشمی ادامه داد: در سنوات گذشته شاهد بودیم که حضور مددکاران اجتماعی باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی و اصلاح ارتباطات اجتماعی شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطر نشان کرد: بهترین مددکار برای افراد در خانواده مادران هستند و باید بتوانیم مفهوم مددکار اجتماعی را در خانواده و جامعه نهادینه کنیم.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ دیدگاه مطلب براي " سازمان بهزیستی اکنون 150 نوع فعالیت دارد " ارسال شده است.

  1. دکتر محامد گفت:

    واقعاً جالب است یک پژشک در ارتباط با مسائل تخصصی مددکاری اجتماعی اظهار نظر می کند. بنده بعنوان یک انسان ذیشعور هرگز و هرگز جرأت سخنرانی در زمینه خاصی که تخصصم نیست آنهم در برابر صدها شنونده متخصص در زمینه مربوطه در یک همایش نیستم حداقل جرأت ایشان تحسین برانگیز است…

ارسال نظر


آخرین موضوعات